0

З’ясовуємо, чим краще утеплити лоджію

Хто знайомий з історією, напевно знає, що найдавніші предки успішно вирішували питання утеплення свого житла за допомогою природних матеріалів, які благодушно надавала їм навколишнє середовище. Стародавні люди завішували вхід у житло шкірами мамонтів і вистилали підлогу мохом, стіни лицарських замків були завішані гобеленами і шкурами диких тварин, хутрами вистилали свої хороми і російські бояри. Але природні ресурси сучасного світу обмежені, і людство почало активно використовувати мінеральну вату, пінопласт, пінополістирол, крихту коркову і керамзит. І якщо ви задалися питанням — «Чим краще утеплити лоджію?» — ця стаття для вас.

Житловий простір квартири можна розширити, якісно утепливши лоджію

Безліч будинків обладнано лоджіями, але в сучасних умовах це не тільки місце для повітряних ванн та сезонного відпочинку, це зайві квадратні метри для зберігання різноманітних речей. Але вкрай нерозумно захаращувати таке вигідну простір непотрібними речами, коли можна обладнати на лоджії тренажерний зал, бібліотеку, кабінет, зимовий сад або куточок для самоти і відпочинку. На даний момент це дуже актуально і можна вирішити досить легко за невеликий проміжок часу, якщо підійти до цього питання відповідально і серйозно. Правильний вибір способу утеплення лоджії і застосування найбільш ефективних матеріалів неодмінно позначиться не тільки на температурі лоджії, але і всього житла в цілому.

Легкий економ-варіант

Сучасні технології подарували людству утеплювачі трьох видів. Яким матеріалом утеплити лоджію при мінімальних витратах часу і коштів? Все буде залежати від цілей і можливостей. Серед типів утеплення з мінімальними витратами можна розглянути розсувне скління балкона. Якщо метраж вашого житла не сильно збільшиться від дорогого утеплення маленької лоджії і цілком можливе використання її під побутові потреби, то такий варіант обладнання виявляється найбільш прийнятним.

Якщо роботи обмежуються тільки таким видом утеплення, то холодне скління навіть при мінімальному укритті лоджії від навколишнього середовища зможе підвищити температуру приміщення на кілька градусів. Якщо скління проведено якісно і ретельно пройшла герметизація щілин і швів така лоджія надійно врятує від будь-якого вітру. Це гарантований захист від атмосферних опадів, дощу, снігу, туману, граду.

Алюмінієве скління успішно протистоїть всіх видів опадів. Це і деяка захист від непрошених гостей, і якщо скління не повністю убезпечить, то, принаймні, ускладнить їх проникнення. Ще один важливий момент проживання в багатоквартирному будинку — недопалків з верхніх поверхів. На жаль, сумна реальність, від якої зможе захистити скління, запобігаючи займання.

Капітальне утеплення лоджії

Якщо ви вирішили, що не варто втрачати додаткові 15 — 20% повноцінної площі, а перетворити лоджію в функціональне доброякісне простір, то необхідно підготуватися до більш серйозних робіт і витрат. Всі роботи по якісному скління і утеплення можна провести як самостійно, так і з залученням фахівців. І в підсумку, з холодного і захламленного простору, ви отримаєте затишне і комфортне приміщення.

Пінополістирол ідеально підходить для утеплення лоджії

На початковому етапі виглядає все досить стандартно, залізобетонні панелі ліворуч і праворуч, зверху і знизу. Зазвичай всі рівне і не вимагає додаткових робіт по вирівнюванню. Тому найпершим кроком до комфорту стане монтаж енергозберігаючих двокамерних пластикових вікон. При склінні пластиковими конструкціями варто звернути увагу на їх товщину, яка повинна становити не менше 32-х міліметрів. Не варто забувати і про розширювальних профілях, які будуть розташовуватися з боків і зверху. Це необхідно для монтажу утеплювача і подальшої обробки.

Простий спосіб економити

Вибір гідного утеплювального матеріалу

Лоджія після скління стала красивою і відносно комфортною, але не затишною і теплою. І на даному етапі вкрай важливим буде зробити правильний вибір утеплюючого матеріалу, який володіє прекрасною теплоізоляцією і не скоротить простір.

Найчастіше для цих цілей використовується пінополістирол, так званий пінопласт. Перед тим, як утеплити лоджію пінопластом, варто провести розрахунок необхідних матеріалів. Якість використовуваних матеріалів буде впливати на ефективність утеплення і на вартість всього процесу в цілому. Скільки коштує утеплити лоджію якісно і недорого? Спеціаліст по утепленню зможе дати професійну консультацію і за матеріалами, і за вартістю. За необхідності розрахунок можна провести самостійно, точно розрахувавши площа.

Пінопласт (пеноплекс) володіє ідеальними якостями матеріалу, призначеного для утеплення лоджії. Його висока вологостійкість, опір теплопередачі, хімічна нейтральність, протистояння конденсату і цвілі, невелика товщина, незначна вага, простота монтажу і екологічна безпека давно заслужили гідну репутацію серед фахівців з утеплення. Крім цього він виступає ідеальним матеріалом для звуко — і пароізоляції.

Технологія утеплення лоджії

Фахівці рекомендують для поліпшення адгезії обробити всі бетонні поверхні спеціальною грунтовкою. Легкі плити пеноплэкса приклеюються до внутрішньої поверхні лоджії за допомогою монтажної піни без змісту толуолу і додатково фіксуються тарілчастими дюбелями. Дюбелі підбираються залежно від товщини утеплювача. Монтажна піна при обробці і утеплення дозволяє ідеально герметизувати шви, а використання клейкої стрічки забезпечить ізоляцію прямих стиків. Для створення «ефекту термоса» поверх ізоляційного матеріалу кріпиться відображає і пароізоляційний шар з фольгированной плівки за допомогою поліуретанового клею.
Подібний підлога монтується досить швидко і без всяких розчинів і стяжок

Перед тим, як утеплити лоджію пінопластом, велику увагу варто приділити утепленню підлоги і вибору методу обігріву. Це може бути проста стяжка завтовшки не менше чотирьох сантиметрів, поверх якої може бути викладена керамічна плитка. Такий варіант підлоги лоджії можна комбінувати з водяним або електричним обігрівом. Широко використовується пристрій підлоги з деревини.

У поздовжньому напрямку на монтажну піну укладаються і фіксуються дерев’яні лаги, поверх яких обладнується настил. Для утеплення підлоги лоджії можливо і використання керамзиту, який згодом теж заливають стяжкою. Іноді керамзит замінюють пресованим пінопластом, приклеєним до підлоги з подальшою стяжкою.

Решетування на поверхнях лоджії проводиться з дерев’яного сухого бруса, який попередньо обробляється антисептиком. Решетування кріпиться безпосередньо до бетону дюбелями і саморізами. Чим краще утеплити свою лоджію кожен вирішує сам, як і вибір матеріалів для фінішних робіт. Це може бути і дерев’яна вагонка, пластикові панелі, і вологостійкий гіпсокартон. Тільки у випадку з гіпсокартоном доведеться додатково виконати ґрунтування, шпаклювання, вирівнювання, обробку кутів, фарбування, наклеювання шпалер або нанесення декоративних покриттів.

Все електричне обладнання, освітлення та обігрівачі встановлюються до внутрішньої обробки. Утеплена лоджія чудово обігрівається за допомогою електроконвектора, електрокаміна або електричного статі. Особливо легкий і зручний теплий плівковий настил, який не вимагає застосування спеціального клею і облаштування стяжки. Енергоспоживання на теплу підлогу лоджії складе всього 150 — 220 Вт/кв. м., а застосування терморегуляторів дозволить скоротити витрату електроенергії.

Настил під пристрій термоотражающей підкладки значно збільшить ефективність теплої підлоги. Варто окремо додати, що установка на лоджії батареї центрального опалення категорично не прийнятно. З якісним утепленням тепловтрати будуть мінімальними, а зручність і комфорт максимальним.

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.