0

Як зробити арку з гіпсокартону

У даному уроці ми наочно розберемо, як зробити арку з гіпсокартону своїми руками. Арка з гіпсокартону — це стандартний матеріал, який все частіше застосовують при обробці і ремонті своєї квартири крім того в євро-ремонту ця конструкція користується великим попитом і замовляється все частіше. Але ми зробимо її самостійно, не вдаючись до допомоги найманих робітників отже почнемо.

Виготовлення арочного проходу будемо починати з визначення висоти вашого дверного отвору, отже спочатку виміряйте висоту до стелі вона повинна бути приблизно 2 метри, а краще більше. Справа в тому, що якщо висота до стелі менше 2х метрів, тоді конструкція буде помітно звисати вниз і виглядати не дуже красиво.

Вид заокруглення з гіпсокартону будемо виконувати у вигляді півкола, звичайно, можна зробити і у вигляді еліпса або інший чудернацької фігури, але це залишимо на ваш вибір або на вибір. Варто відзначити, що форма півкола — це цілком класичний варіант, який використовують багато дизайнерів при проектуванні арки.

Матеріали для виготовлення арки

  1. Гіпсокартон
  2. Направляючі і металевий каркас
  3. Ножиці для металу
  4. Дюпеля
  5. Самонарізи
  6. Електричний або простий лобзик
  7. Лінійка
  8. Олівець
  9. Та інший дрібний інструмент

Поетапне виготовлення арки з гіпсокартону

Крок 1 — Вирізаємо профіль.

Спочатку визначимося, якої висоти ми хочемо бачити нашу арку якщо вам стелі 2.20, тоді на око прикиньте яке розміру потрібна вам арка, а якщо у вас стелі 1.80 см, значить особливо прикидати вам не варто не разбежишься у виборі розмірів по висоті, тому що при занадто великій висоті арки ви просто напросто будете ударятися об неї головою, думаю близько 30 см для вас буде найбільш приелемый результат.

Отже беремо лист гіпсокартону (як це показано на рисунку нижче) і малюємо на ньому олівцем форму майбутньої арки, як тільки ви намалювали форму і вона вас влаштовує починаємо різати по контуру електричним лобзиком (або звичайним) , проте пам’ятайте, що для роботи з електричним лобзиком потрібна вправність інакше можна просто «взяти лишку» і зіпсувати весь аркуш.

Коли перша половинка готова беремо її, і обводимо олівцем її контур на іншому аркуші гіпсокартону таким чином у нас вийде 2 абсолютно однакові половинки, які ми надалі будемо кріпити на металевий профіль.

Вирізаємо потрібну форму лобзиком

Крок 2 — Деформируем арку

Тепер нам необхідно зігнути саму арку для того, щоб вона прийняла потрібну для нас форму і деформувалася. Деформувати її ми будемо під впливом ваги — це робиться за допомогою двох цеглин з боків.

Зверніть увагу, щоб рамка легко деформувалася і брала потрібну для нас форму верхній шар необхідно зрізати і змочити водою, а потім покласти на наші напрямні, які ми вирізали на попередньому кроці.

Деформируем арку з допомогою преса

Крок 3 — Кріпимо металевий профіль до стіни

Тепер після того, як гіпсокартонна конструкція вже майже готова приступимо до кріплення металевого профілю, який будемо кріпимо безпосередньо до стіни, а потім вже на нього закріпимо гіпсокартонний каркас.

Спочатку візьмемо аркуш металевого профілю і ножицями по металу відзначимо на ньому прорізи. Це робиться для того, щоб потім за допомогою саморізів прикріпити до них гіпсокартон.

Відрізаємо ножицями металевий профіль для кріплення гіпсокартону

Спосіб кріплення металевого профілю до стіни

Крок 4 — Кріпимо гіпсокартон до металевих напрямних

Тепер давайте приступимо до кріплення гіпсокартону. За допомогою саморізів кріпимо гіпсокартон до металевих напрямних. Якщо у вас не вийшло деформувати нашу арку на кроці 2, тоді є проста порада — зробіть арку з окремих шматків гіпсокартону, т.к їх буде простіше деформувати, а нерівності в стиках замажте звичайної шпаклівкою.

Прикручуємо арку

Крок 5

Після того, як ми прикрутили наш каркас з 2х сторін необхідно зайнятися оздоблювальними роботами, які зрадять відмінний вигляд нашої арки з гіпсокартону, а зразок готової конструкції ви можете побачити на слайді нижче. Думаємо вам буде корисно почитати, як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками.

Готова арка з гіпсокартону

Простий спосіб економити

Виготовлення арки з гіпсокартону покрокова технологія

Створюємо каркас для арки

Кріпимо каркас

Розмічаємо радіус

Відзначаємо висоту арки

Опускаємо перпендикуляр

Малюємо контур

Випилюємо арку

Закріплюємо краю арки

Закріплюємо краю арки

Кріпимо арку в отворі

Кріпимо арку в отворі

Робимо захист арки з обох сторін

Ставимо ребра

Ребра усередині арки

Робимо ребра усередині арки

Робимо шаблон

Збиваємо торець

Робимо надрізи

Закріплюємо торець арки

Отпиливаем краю торця

Арка з гіпсокартону готова

Добавлено в: Ремонт
© Зробимо разом - будівельний портал.