0

Як утеплити дах лоджії або балкона

Всі ваші старання по благоустрою балкона можуть зійти нанівець, якщо тече дах. Протікання можуть з’являтися з різних причин: від використання неякісних покрівельних матеріалів до порушення технології монтажу. Але найчастіше дах приходить в непридатність тому, що покриття стоншується під час експлуатації, а значить, навіть незначні навантаження від опадів і вітру можуть призвести до утворення мікротріщин, тобто розгерметизації покрівлі. Далі поговоримо про те, як відремонтувати, а саме, зміцнити, гідроізолювати і утеплити дах балкона. Радимо не відкладати цей процес, адже з часом невеликі пошкодження козирка можуть перетворитися в більш серйозні дефекти, і вогкість з зовнішньої стіни вашої квартири може поширитися і на сусідні. А кому хочеться спілкуватися з сусідами на такі «приємні» теми?

Утеплення даху балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Перш за все, з’ясуйте для себе: щоб дах балкона в повному обсязі виконувала свої функції, вона зовсім не обов’язково повинна являти собою громіздку важку конструкцію. Якщо грамотно підійти до ремонту, то козирок вийде легким і практичним.

Самий затребуваний вид дахів над балконами — це односхилі козирки з ухилом вниз від стіни будівлі. Ухил цей може варіюватися в діапазоні від 15° до 75°. Вибирати вам, а ми лише дамо деякі орієнтири:

 • Ухил ближче до 15° — це економія покрівельних та інших матеріалів;
 • Ухил ближче до 75° — гарантія того, що волога точно не буде затримуватися на козирку.

Необхідні інструменти

 • Перфоратор;
 • Шуруповерт;
 • Ножівка;
 • Пістолет для нанесення монтажної піни;
 • Ніж для пінопласту;
 • Рулетка;
 • Будівельний рівень;
 • Будівельний степлер;
 • Кріпильна фурнітура.

Етапи ремонту та утеплення козирка балкона

Утеплення даху виносного балкона або лоджії завжди починається з демонтажу старого покрівельного покриття. Далі уважно огляньте каркас і оцініть його стан. При необхідності він розширюється та зміцнюється додатковими металевими куточками.

Опори для нової покрівлі зварюються з порожнистих металевих труб і мають вид трикутників. Кількість таких опор залежить від довжини лоджії, а кут між трубками — від ухилу козирка. Коли всі опори будуть готові, їх кріплять за допомогою анкерних дюбелів короткою частиною до стіни будівлі. Довжина анкерів повинна бути як мінімум 7-8 див.

Опори для даху балкона трикутної форми. Натисніть на фото для збільшення.

На оновлений каркас монтується решетування з дерев’яного бруса 40х40 мм Незайвим буде попередньо обробити брус антисептиком. Елементи обрешітки кріпляться до металевих ферм за допомогою болтів або саморізів. Обрешітку вкривають гідроізоляційної мембраною, наприклад, поліетиленовою плівкою.

Установка покрівельного матеріалу

Коли решетування буде готова, можна переходити до монтажу покрівельного матеріалу. Добре, якщо вдасться накрити козирок цілісним листом. Але якщо балкон великий, то без стиків в покрівельному покритті козирка не обійтися. Якщо ви використовуєте металочерепицю або профнастил, то віддайте перевагу оцинкованим шурупах: вони зведуть до мінімуму ризик виникнення корозії в місцях кріплення матеріалу до решетування.

Монтаж покрівельного матеріалу на оновлену обрешітку. Натисніть на фото для збільшення.

Уважно огляньте покрівельний килим. Якщо нещільні стики, є зазори, заповніть їх зсередини монтажною піною, а зовні — цементом + герметиком. Ідеальний варіант — це гермобутіл. Після затвердіння він набуває текстуру, схожий на гуму, тобто залишається пластичним, а значить, довше не розтріснеться.

Простий спосіб економити

Стик між козирком і стіною будівлі необхідно закрити фартухом. Ділянки примикання фартуха до покрівлі і стіни замазуються полімерною мастикою.

Власне утеплення козирка

Після всіх підготовчих робіт переходимо до розмови про те, як правильно і ефективно утеплити дах на балконі.

Якщо ви використовуєте в якості утеплювача мінвату, то спочатку необхідно створити з внутрішньої сторони козирка дерев’яний каркас. Перетин бруса і крок обрешітки залежать від розмірів козирка і товщини утеплювача. Після цього мінеральна вата кріпиться на обрешітку, вкривається пароізоляційним матеріалом і армується дерев’яними рейками.

Утеплювач між дерев’яними балками каркасу. Натисніть на фото для збільшення.

Якщо ви вибрали пінополіуретанові плити, то вони кріпляться до стелі балкона на спеціальний клей або двосторонній скотч, а потім — на пластикові дюбелі. Якщо між плитами утеплювача утворюються щілини, їх запенивают монтажною піною.

Як пароізолятора пропонуємо використовувати спінений поліетилен товщиною від 0.3 до 1 см. Для забезпечення ефективної пароізоляції укладайте його фольгированной стороною всередину. Стики проклеюються будівельним скотчем.

На цьому роботи по утепленню козирка балкона можна вважати завершеними. Далі слід фінішна обробка стелі — обшивка гіпсокартоном, вагонкою або стельової плиткою.

Фінішна обробка даху балкона. Натисніть на фото для збільшення.

І на закінчення ще одна рекомендація: постарайтеся виконати всі роботи з благоустрою балкона за один раз. Звичайно, це буде суттєва стаття витрат, зате в результаті ви отримаєте повноцінне місце для роботи або відпочинку!

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.