0

Як утеплити балкон з панорамним склінням?

Простора лоджія з великими вікнами — це, безумовно, дуже красиво і статусно. Через великі вікна в приміщення потрапляє багато сонячного світла. У той же час великі вікна є причиною істотних тепловтрат при обігріві лоджії, якщо заздалегідь не подбати про раціональну теплоізоляції. Отже, утеплення балкона, як правило, починається з робіт, пов’язаних з панорамним склінням. Типовий варіант скління такого виду зазвичай передбачає одне скло і «холодні» алюмінієві рами. Вам вдасться знизити тепловтрати майже в три рази, якщо таку конструкцію замінити віконною системою з термомостом в рамі і склопакетом. Це ж дозволить істотно знизити кількість шуму, проникаючого в лоджію з вулиці. Не забудьте про те, що, якщо планується значне видозміна лоджії, необхідно попередньо отримати дозвіл у компетентних органах!

Утеплення балкона з панорамним склінням. Натисніть на фото для збільшення.

Отже, утеплення не тільки не погіршить денне освітлення панорамного балкона, але зробить його більш теплим і ізольованим від міського шуму. Для цих цілей ми пропонуємо використовувати «теплі» віконні системи з ПВХ-профілів.

У чому полягає особливість «теплого» скління?

Для збереження тепла в будинку панорамний балкон рекомендується склити профілем товщиною від 70 мм. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення панорамного балкона проводиться шляхом його скління системами з профілем товщиною від 70 мм. Такі конструкції мають п’ять і більше камер. Найвідоміші марки — це REHAU, KBE, TROCAL, VEKA, SALAMANDER. Що стосується фурнітури, то віддайте перевагу таким авторитетним виробникам, як ROTO, WINKHAUS, MACO, SIEGENIA-AUBI.Не рекомендується проводити утеплення шляхом оснащення великий панорамної лоджії багатокамерними склопакетами. Для порівняння: різниця в навантаженні, яку створюють одно — та двокамерний склопакети на плиту підстави лоджії, становить близько 10 кг на кожен квадратний метр, тобто до 220 кг на всю плиту. Краще замовити однокамерні склопакети, вікна в яких будуть покриті енергозберігаючої плівкою, з’єднані «теплою» рамкою, а внутрішній простір буде заповнений газом аргоном.

Перед тим як утеплити лоджію, переконайтеся, що в комплекті з панорамним склінням йде розширювальний (добірний) профіль. Він встановлюється у верхній і бічних частинах конструкції. Рекомендована ширина такого профілю:

  • Зверху — не менше 80 мм;
  • По боках глухих стулок — не менше 80 мм;
  • По боках стулок — не менше 100 мм.

При цьому верхній розширювальний профіль повинен перекривати торці всіх вертикальних бічних профілів. Між розширювачем і рамою прокладають ПСУЛ-стрічку, а торці вертикальних профілів герметизують монтажною піною.

Якщо планується утеплення великого довгого скляного балкона, то через кожні 4 метри скління встановлюється термокомпенсатор. Він необхідний для захисту віконних систем від теплової деформації. Завдяки зазору в 5 мм, скління може трохи розширюватися/звужуватися в процесі експлуатації, не втрачаючи при цьому герметичності і привабливого зовнішнього вигляду.

Для кольорових ПВХ-профілів крок установки термокомпенсаторов зменшується до 2.5 м.

Технологія «теплого» панорамного скління

Перед тим як утеплити балкон, необхідно розібратися з вже наявними холодним склом. Його демонтують, віконний отвір очищають від старих оздоблювальних матеріалів і при необхідності вирівнюють. Далі монтують нові теплі рами і переходять до встановлення склопакетів. Нижня частина склопакета повинна спиратися на гумовий профіль, а верхня — вставлятися в Н-подібну напрямну. Далі скла кріпляться до вертикальних шпросам при допомозі шматків профілю довжиною близько 20 см, а потім остаточно монтуються за допомогою прокладки гумових ущільнювачів. Ці гумові профілі відповідають не тільки за кріплення стекол, але і за ефективне утеплення та надійну герметизацію фасадного скління.

Утеплення лоджії після скління

Фольгований пінополістирол. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення стін

Утеплення балкона з великими вікнами не закінчується «теплим» фасадним склом. Необхідно утеплити ще і стіни. В якості теплоізолятора добре себе проявляє фольгований пінополістирол. Він кріпиться до стіни за допомогою поліуретанового клею і дюбелів-«тарілочок». Стики плит пінополістиролу, а також ділянки прилягання матеріалу до підлоги і елементів віконної системи проклеюються алюмінієвої липкою лентой.Следующий шар «теплоізоляційного пирога» — це більш товстий пінополістирол. Стики також проклеюються металевим скотчем. Якщо проводиться утеплення бічних і внутрішньої стін вітражного балкона, то можна обмежитися цими двома шарами (фольгований пінополістирол і товстий пінополістирол). Якщо ж мова йде про зовнішній стіні, то необхідний ще і третій шар — знову фольгований пінополістирол.

Простий спосіб економити

Дюбеля тарілчастого типу. Натисніть на фото для збільшення.

Незалежно від того, проводиться утеплення напівкруглої, прямокутної або складною по архітектурі лоджії, приділіть особливу увагу герметизації ділянок примикання утеплювача до рами віконної системи. Ідеальний варіант — це заповнення щілин монтажною піною і фінішна обробка металевих скотчем. Важливо: перед наклейкою скотчу переконайтеся в тому, що піна повністю висохла, інакше вона може дати усадку вже під шаром клейкої стрічки.

«Тепла підлога» в панорамної лоджії

Розмова про те, як утеплити і упорядкувати великий скляний балкон, був би незавершеним без акценту на монтаж «теплої підлоги». Рекомендуємо використовувати для цих цілей нагрівальний кабель Hemstedt BR-IM. Нагрівальні мати Hemstedt DH, ALU-Z або DH-Z не підійдуть, так як вони занадто тонкі. Якщо ви використовуєте кабель іншої марки, то орієнтуйтеся на те, що його потужність повинна варіюватися в діапазоні від 180 до 200 Вт/кв.м, але не вище! Для забезпечення ефективного нагріву кабель повинен бути прокладений як мінімум по 70% площі підлоги.
Рекомендуємо використовувати нагрівальний кабель Hemstedt BR-IM. Натисніть на фото для збільшення.

Перед укладанням кабелю обов’язково проводиться утеплення підлоги, що служить підставою для вітражного скління. Пропонуємо виконати настил піноплекс, а потім залити проміжну стяжку завтовшки 4-5 див.

Інший варіант — укладання фольгованого пінофол. Плюс тут у тому, що підлогу підніметься на менш значну висоту, але теплоізоляційні характеристики пінофол гірше, ніж властивості піноплекс.

Далі по підлозі розкладається монтажна стрічка, на якій розташовується по заздалегідь певній траєкторії нагрівальний кабель. Крім нього монтують ще й термодатчик у спеціальній гофротрубке і «холодні» проводи, які потім підводять до місця встановлення терморегулятора. При розкладці кабелю не забувайте залишати відступ від стін близько 5 див.

Коли всі комунікації покладені, переходять до заливання стяжки. Її товщина — 3-5 см по всьому периметру лоджії; у підстави стіни монтується демпферна стрічка товщиною 1 см і шириною 10 див.

Заливка стяжки на кабель теплої підлоги і шар утеплювача. Натисніть на фото для збільшення.

Коли суміш висохне, перевірте відповідність всіх параметрів «теплої» підлоги вимогам безпеки за допомогою оммометра ( для визначення опору нагрівального кабелю). Якщо все в порядку, можна завершувати всі роботи з утеплення лоджії та настилати чистове підлогове покриття.

Отже, тепер ви знаєте, як грамотно організувати підхід до благоустрою лоджії і утеплити вітражне засклення. Не економте на комфортному мікрокліматі в своїй квартирі або будинку!

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.