0

Як утеплити балкон в хрущовці своїми руками?

Балкони в будинках-хрущовках зазвичай являють собою відкриті конструкції з металевими огорожами. Така простота споруди зазвичай межує з його ненадійністю, тому всі роботи необхідно проводити максимально акуратно і обережно. Утеплення балкона завжди повинно починатися з вибору того, які матеріали будуть найбільш доречні при ремонті в хрущовці.

Утеплення балкона в хрущовці. Натисніть на фото для збільшення.

Беріть до уваги вага матеріалів: вони повинні бути дуже легкими. Якщо говорити про засклення, то краще віддати перевагу дерев’яним вікнам. Якщо ж ваш бюджет обмежений, замовте алюмінієву віконну систему: вона не тільки легка, але і порівняно дешева. Сьогодні великим попитом користуються послуги з виносному засклення. Воно допомагає збільшити вільний простір по периметру балкона на кілька десятків сантиметрів.

Другий аспект — це маса матеріалів, необхідних для зміцнення парапету. Утеплення балконів з металевими огорожами в хрущовці зазвичай проводиться із застосуванням піноблоків. Вони досить легкі і в той же час міцні. Вони відмінно проявляють себе і як теплоізоляційний матеріал. Піноблоки монтують на спеціальний клей, який утворює безшовну мембрану, так що повністю виключається ймовірність виникнення т.зв. містків холоду.

Не забудьте придбати якісний герметик, яким потрібно заповнити всі зазори, тріщини і щілини між парапетом, стіною будинку і стелею.

Зведення нового каркаса балкона

Почати розмову про те, як утеплити і самостійно облаштувати балкон хрущовки, необхідно з процесу зведення нового парапету. Насамперед, демонтуйте всі елементи старого каркаса. Повинно залишитися недоторканим тільки бетонну основу балкона.

Якщо ви бажаєте розширити балкон, то робиться це за допомогою виносних балок. В якості таких, як правило, виступають надміцні металеві швелера. Зварюють Каркас з металевих куточків і надійно кріпляться дюбелями до основи балкона і стіни будівлі. Такий підхід дозволяє збільшити периметр балкона на 40 см з кожного з трьох виступаючих сторін. Однак врахуйте, що розширення, що перевищує 30 см, вже розглядається як перепланування, а значить, вимагає узгодження в компетентних органах.

Монтуємо новий каркас балкона, залишаючи тільки бетонну основу. Натисніть на фото для збільшення.

Для нового каркаса необхідна і новий дах. Її зазвичай зводять з металочерепиці або профнастилу, які кріплять на металевий каркас. Каркас, в свою чергу, монтується посиленими дюбелями до стіни будинку. Краплі дощу, що падають на метал, можуть створювати сильний шум, тому подбайте і про належної звукоізоляції даху.

Скління

У тому, наскільки ефективним буде утеплення балкона своїми руками, важливу роль відіграє вибір віконних систем для установки в хрущовці. Вони можуть бути «теплими» і «холодними».

Перед установкою нових вікон переконайтеся, що верх парапету рівна і розташовується строго горизонтальній площині. Старе металеве огородження можна вирівняти зварюванням, а бетонну або цегляну — підходящим по товщині шаром розчину.

Ще один важливий момент — це завал стін будівлі. Якщо він не перевищує 20 мм, то рами, що примикають до стін, поглиблюють в паз. Якщо ж отлонение стін від вертикальної площини більше 20 мм, то є сенс провести ревізію будівлі: можливо, воно знаходиться в аварійному стані, і тоді проводити які-небудь роботи на балконі взагалі небезпечно.

Якщо балкон висячий і не має верхнього перекриття, то скління має бути посилена трубостойками. Вони потрібні і в тому випадку, коли довжина балкона перевищує 4 метри.

Зверніть увагу і на відповідність горизонтальній площині стелі балкона. Якщо є відхилення, то до стелі з урахуванням рівня приварюється куточок, а що утворився клин зашивають тими ж оздоблювальними матеріалами, які використовуються зсередини і зовні.

Матеріали та інструменти, необхідні для проведення теплоізоляції

Існує кілька підходів до того, як швидше, ефективніше і дешевше утеплити балкон своїми руками в хрущовці. Ось який набір пристосувань і матеріалів ми пропонуємо використовувати:

 • Мінеральна вата для утеплення підлоги;
 • Пенофол для обробки стелі;
 • Пінопласт товщиною 75-100 мм для стін;
 • Дерев’яний брус або металевий профіль для обрешітки;
 • Дерев’яні лаги для підлоги;
 • Фанера товщиною від 10 мм або плити OSB для облаштування чорнової підлоги;
 • Матеріал для фінішної обробки стін і стелі (за вашим вибором);
  перфоратор;
 • Шуруповерт;
 • Ножівка;
 • Пістолет для нанесення монтажної піни;
 • Ніж для пінопласту;
 • Рулетка;
 • Будівельний рівень;
 • Будівельний степлер;
 • Кріпильна фурнітура.

Теплоізоляція підлоги

Перший етап — це укладання на бетонну основу балкона гідроізоляційного шару. За умови того, що балкон засклений, цілком підійде поліетиленова плівка.

Поверх плівки монтуємо лаги. Їх необхідно вирівняти за допомогою опорних брусків. Контролюйте процес будівельним рівнем.

Простий спосіб економити

Далі між лагами укладається утеплювач. Він повинен бути раскроен таким чином, щоб між шматками самого матеріалу, а також між ним і лагами не було зазорів.

Утеплювач вкривається пароізоляційною мембраною, а потім зводиться чорнову підлогу з OSB-панелей або фанери. Чорнове покриття кріпиться до лагів за допомогою саморізів.
Так виглядає утеплення підлоги на балконі хрущовки. Натисніть на фото для збільшення.

Перш ніж почнеться укладання фінішного підлогового покриття, закінчите всі роботи по утепленню та оздобленню стін і стелі балкона, інакше ви ризикуєте сильно забруднити чи пошкодити чистову підлогу.

Теплоізоляція стелі

Стеля балкону повинен бути попередньо очищений від старої фарби, штукатурки та інших оздоблювальних матеріалів, прогрунтована протигрибковим складом і ретельно висушений. Тільки після цього можна починати клеїти на нього фольгований пенофол. Роблять це за допомогою клею ПВА або монтажної піни. Іноді обходяться зовсім без клею: кріплять пенофол на саморізи з великими капелюшками.

Поверх пінофол монтують брус обрешітки. Перш ніж укласти фінішний обробний матеріал, подбайте про монтажі електропроводки для світильників та інших комунікацій, які будуть проходити по стелі.

Перед монтажем фінішного оздоблювального матеріалу, не забувайте про попереднє монтажі електропроводки. Натисніть на фото для збільшення.

Теплоізоляція стін

Утеплення стін балкона — це найбільш трудомісткий процес. Спочатку кріпимо на стіни решетування з бруса 40х40 мм або 50х50 мм, Якщо товщина утеплювача більше товщини бруса, допускається монтаж з решетування опорних колодок.

Крок між вертикальними елементами обрешітки — не більше метра, а між горизонтальними — близько 50 см. При виборі рівня монтажу горизонтальних брусів можете орієнтуватися на власне коліно, пояс і плече. Саме на цих рівнях, за статистикою, найчастіше відбувається продавлювання внутрішньої обшивки балкона.

Далі в нішах решетування клеїмо пінопласт, щільно підганяючи його за розміром. Використовуємо клей для пінополістиролу або клей-піну в балончиках.

Утеплення балкона хрущовки відбувається шляхом монтажу дерев’яного каркаса і заповнення пустот всередині нього пінопластом. Натисніть на фото для збільшення.

Пінопласт необхідно вкрити пароізоляційною плівкою, яка захистить утеплювач від перезволоження конденсатом.

Фінішна обшивка балкона зсередини

Тут все залежить лише від вашої фантазії і, звичайно, фінансових можливостей. Якщо ви використовуєте вагонку, то її слід монтувати на цвяхи або за допомогою будівельного степлера. Якщо вам більше до смаку пластикові панелі, то кріпите їх на «рідкі цвяхи». Панелі МДФ — теж непоганий вибір, але врахуйте: вони дуже добре вбирають вологу! МДФ-панелі монтуються до решетування за допомогою спеціальних пластинок-кляймерів.

Оздоблення балкона панелями МДФ. Натисніть на фото для збільшення.

Монтаж декоративних елементів

В самому кінці проводиться монтаж підвіконь, наличників і інших декоративних елементів. В результаті отримуємо просторий, гарний, затишний, а головне, теплий балкон!

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.