0

Як самостійно упорядкувати лоджію?

Лоджія може стати повноцінним місцем для відпочинку або роботи, якщо грамотно підійти до питання її благоустрою. Але всі ваші зусилля можуть зійти нанівець, якщо вчасно не провести скління балкона. У зв’язку з цим наша розмова про те, як здійснюється ремонт та утеплення лоджії без залучення фахівців, своїми силами, почнемо саме з опису технології скління.

Утеплення лоджії своїми руками. Натисніть на фото для збільшення.

Підготовка до склінню

Грамотне утеплення балкона передбачає видалення всіх щілин і зазорів в парапеті, підлозі та стелі. Своїми руками впоратися з цим проблематично, тому краще покликати помічника. Покрокова інструкція така:

 • Підберіть оцинкований лист відповідних розмірів;
 • Розташуйте «латку» зовні парапету;
 • Закріпіть саморізами.

Так слід чинити з усіма зазорами. Найдрібніші тріщини можна заповнити монтажною піною. Після цього з металевого кутика перерізом 5 мм слід зварити каркас, на який будуть закріплюватися рами вікон. Цей каркас кріплять до поручнів вже існуючого металевого огородження саморізами або дюбелями.

Якщо ви вирішили звести новий парапет, то цілком достатньо буде кладки в одну цеглину. Дотримуйтесь горизонтальний рівень: це дуже важливо при монтажі віконної системи.

Монтаж склопакетів

Утеплення лоджії своїми руками продовжується на етапі установки «теплого» скління. Ось приблизна покрокова інструкція:

 • Вийміть склопакети з рам (виняток — відкриваються стулки);
 • Потягніть за штапик і виштовхніть склопакет;
 • Випали пластмасові фіксатори складіть окремо, щоб не втратити;
 • Відставте склопакети в безпечне місце;
 • Від’єднайте рами стулок;
 • Прикріпіть до нижньої частини рами підстановки профіль, вставивши його в відповідні пази;
 • Зафіксуйте кріплення для рам у віконному прорізі;
 • Разом з помічниками встановіть віконну конструкцію у проріз;
 • Вбийте анкерні дюбелі або зафіксуйте кріпильні пластини;
 • Перевірте розташування рами в горизонтальній і вертикальній площинах;
 • Заповніть всі щілини між рамою і віконним прорізом монтажною піною;
 • Встановіть козирки і відливи з зовнішньої сторони балкона;
 • Вставте в рами склопакети;
 • Поверніть на місце стулки, що відкриваються;
 • Встановіть підвіконня.

Врахуйте, що надійне кріплення віконної системи гарантується лише тоді, коли анкерні дюбелі будуть поглиблені в стіни і стеля балкону не менш ніж на 60 мм.

Який матеріал вибрати для утеплення лоджії?

Утеплення та ремонт балкона — це роботи, які вимагають грамотного підходу до вибору будівельно-оздоблювальних матеріалів. З монтажем практично всіх теплоізоляторів можна справитися своїми руками, якщо знати особливості технології.

Головний фактор, що визначає вибір того чи іншого утеплювача — це коефіцієнт теплопровідності. Чим він нижчий, тим краще. Низька теплопровідність означає, що матеріал добре утримує тепло. У більшості сучасних теплоізоляторів цей показник знаходиться в межах 0,03-0,04 Вт/(м*C). Таким чином, те, наскільки ефективно вам вдасться утеплити балкон, в кінцевому підсумку залежить від товщини матеріалу. Цей параметр вам належить визначити самому, виходячи з фінансових можливостей і обсягу вільного простору в лоджії.

Теплоізоляційні характеристики будь-якого, навіть самого якісного утеплювача можуть змінитися не в кращу сторону при намоканні. Головний джерело вологи між стіною і утеплювачем — це конденсація пари. Незалежно від того, з застосуванням якого матеріалу проводиться утеплення балкона своїми руками, навіть сама загальна інструкція буде включати такі етапи, як гідро — і пароізоляція. Словом, вирушаючи на будівельний ринок, запасіться засобами на купівлю не тільки тепло, але і паро — і гідроізоляційних матеріалів.

Екструдований пінополістирол хороший варіант для утеплення лоджії. Натисніть на фото для збільшення.

Підвищеним попитом сьогодні користуються такі утеплювачі, як екструдований пінополістирол, пенофол, мінеральна вата. Дешевий і звичний всім пінопласт поступово відходить на задній план, з-за недовговічного терміну служби і більш ніж скромних теплоізоляційних характеристик.

Теплоізоляція підлоги лоджії

Вас цікавить, як утеплити балкон і з чого почати ремонтні роботи своїми руками? Всі фахівці сходяться на думці, що починати слід з підлоги. Ось приблизна покрокова інструкція:

Простий спосіб економити

 • Очистіть підлогу від старого покриття і забруднень;
 • Проведіть вирівнювання, якщо воно необхідне;
 • Встановіть лаги (брус 20х8 см), які стануть опорою для нового підлогового покриття;
 • Відрегулюйте лаги в горизонтальній площині будівельним рівнем;
 • Покладіть між лагами теплоізоляційний матеріал;
 • Проконтролюйте щільне примикання утеплювача до лагів і основи підлоги;
 • Укрийте утеплювач поліетиленовою плівкою;
 • Укладіть фінішне покриття, наприклад, статеву дошку товщиною до 2 див.

Ще одна хороша ідея для утеплення підлоги лоджії — це електричний «теплий пол». Він також вимагає попереднього вирівнювання бетонної основи підлоги балкона. Цього можна домогтися заливки стяжки. Поверх стяжки на спеціальну стрічку монтують нагрівальний кабель. Достатня потужність кабелю — 90-110 Вт/кв. м. Далі нагрівальну магістраль заливають самовирівнюється сумішшю, товщина якої не повинна перевищувати 1-1 .5 див.

Відмінне рішення — реалізувати теплий електрична підлога на лоджії. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення стін

По завершенні робіт по теплоізоляції підлоги технологія утеплення лоджії передбачає перехід до опорядження стін своїми руками. Насамперед, очистіть стіни від старого покриття (шпалери, штукатурки, фарби тощо). Переконайтеся, що монтажна піна по контуру вікна обрізана під один рівень зі стіною. Обробіть всю поверхню стін протигрибкової грунтовкою.

Перший шар теплоізоляційного пирога», який з’явиться на стінах лоджії, — це тонкий фольгований пінополістирол. Його кріплять на поліуретановий клей і пластикові дюбелі-тарілочки. Шви між плитами утеплювача проклеюються металевим будівельним скотчем.

Другий шар — це більш товстий екструдований пінополістирол. Стики між плитами теж герметизуються металевим скотчем, але попередньо ще заповнюються монтажною піною.

Перший шар утеплювача стін балкона — це фольгований полістирол. Натисніть на фото для збільшення.

Якщо мова йде про бокової і внутрішньої стіни, то цих двох шарів достатньо. Якщо ж ви ведете ремонт та утеплення зовнішньої стіни лоджії своїми руками, то необхідний ще і третій шар — ще один настил фольгованого пінополістиролу.

Утеплення стелі

Теплоізоляція стелі — це теж обов’язковий етап ремонтних робіт, так як через стеля балкону в навколишнє середовище виділяється до 10-15% теплової енергії. Пропонуємо використовувати в якості утеплювача мінеральну вату або пінопласт. Вони недорого коштують, мало важать і досить зручні в монтажі.

Схема утеплення стелі стандартна:

 • Монтаж обрешітки;
 • Монтаж теплоізолятора в нішах отриманого каркаса;
 • Герметизація стиків і щілин монтажною піною;
 • Настил гідро — та пароізоляційного матеріалу;
 • Фінішна обшивка стелі.

Стеля утеплюється стандартно: монтуємо каркас і заповнюємо його осередки утеплювачем. Натисніть на фото для збільшення.

Якщо над вашим балконом знаходиться балкон з утепленим підлогою, можна і зовсім обійтися без теплоізоляції стелі. Якщо ж над вами холодну горищне приміщення або дах, то товщина теплоізоляційного шару повинна становити хоча б 10-15 див.

Фінішна облицювання стін лоджії зсередини і зовні

Вибір матеріалу для облицювання балкону зсередини і зовні залежить виключно від вашої фантазії і, звичайно, фінансових можливостей. На питання про те, як, а головне, яким матеріалом самому обшити і утеплити балкон, ми дамо кілька варіантів відповіді: дерев’яна вагонка, сайдинг, коркові панелі, ПВХ-панелі, вологостійкий гіпсокартон.

Обшити лоджію зсередини можна вагонкою. Натисніть на фото для збільшення.

Якщо ще на етапі монтажу утеплювача на стіни ви передбачили кріплення спеціальних металевих підвісів, то в подальшому на них фіксуються алюмінієві профілі. Ці профілі здатні витримати навіть найважчі оздоблювальні матеріали.

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.