0

Як приклеїти стельовий плінтус своїми руками?

Зазвичай, плінтус на стелю клеять на фінішній стадії ремонту, коли всі інші роботи на стінах і на стелі вже завершені. Сучасні стельові плінтуси найчастіше виготовлені з таких матеріалів:

 • Пінопласт;
 • Поліуретан;
 • Полістирол;

Стельовий плінтус картинка

Особливістю цих матеріалів є те, що вони практичні, легкі в роботі, довговічні і що важливо абсолютно чисті в екологічному плані. Серед перерахованих вище матеріалів, особливо хочеться виділити поліуретан. Цей матеріал дійсно унікальний — він легко гнеться, що дозволяє робити навіть радісно кути, надзвичайно вогнестійкий, не боїться вологи і не вбирає ніяких запахів. Єдиний його недолік, якщо можна назвати це недоліком — більш висока ціна в порівнянні з пінопластовими і полістирольними плінтусами.

Як вибрати стельовий плінтус

Перед тим, як починати роботу, потрібно вибрати сам плінтус. Стельові плінтуси бувають наступних видів:

 • Опуклим або увігнутим;
 • Різної ширини, різною фактурою і малюнком;
 • Довжина плінтусів варіюється від 1,3 до 2 метрів.

Зрозуміло, вибір плінтуса цілком залежить від уподобань господарів квартири, проте існують загальні правила їх вибору, про які ми вам і розповімо. Для квартир з високими стелями дизайнери радять вибрати широкі і масивні стельові плінтуси, а для кімнат з низькими стелями, навпаки вузькі і тонкі. Це продиктовано тим, що широкі плінтуса візуально кілька «приопустят» стелю, а вузькі і тонкі навпаки зроблять стеля вище. Крім висоти стель, слід враховувати і те, які шпалери на стінах. Так якщо ви віддаєте перевагу однотонні шпалери, то красивіше виглядатимуть плінтуси прикрашені малюнками, а якщо вам більше подобаються шпалери з малюнками, то краще вибрати гладкий плінтус.

Наклейка стельового плінтуса своїми руками

Для роботи запасіться такими інструментами і матеріалами:

 • Столярне сусло (дозволяє розпилювати планки під потрібним кутом);
 • Лобзик, ножівка або просто гострий ніж:
 • Рулетка будівельна і олівець;
 • Клеюча основа (рідкі цвяхи, спеціальні клеї, герметики тощо);
 • Ну, і, зрозуміло, безпосередньо сам стельовий плінтус.

Приступаємо до наклейці плінтуса. Починати клеїти плінтус потрібно з боку довгої стіни, акуратно притискаючи одну сторону планки до стіни, а другу-до стелі. Якщо у вас недостатньо рівні стіни, то не намагайтеся притиснути планку рівно до стіни, в іншому випадку плінтус повторить кривизну стіни, а це відразу буде помітно. Замість цього краще під планкою залишаться пустоти, згодом їх можна буде замаскувати шпаклівкою або герметиком.

Простий спосіб економити

Як рівно відрізати кути стельового плінтуса

Правильно ріжемо плінтус

Картинка як правильно відрізати плінтус

Для цих цілей нам і стане в нагоді столярне сусло. За допомогою цього інструменту досить легко можна зробити розпили практично ідеально рівні та необхідного градуси кута. Найчастіше це 45 градусів і 90. Для початку можете потренуватися з невеликим шматочком плінтуса, але ми вас запевняємо, що з допомогою столярного сусла, ця робота не представляє труднощів.

Відео як приклеїти стельовий плінтус своїми руками

Фінішна обробка наклеєного плінтуса

Змонтувавши плінтус, ретельно зашпаклюйте місця стикувань і кути. Незайвим буде обробити поверхню плінтуса грунтовкою, це допоможе у випадку якщо плінтус передбачається фарбувати. Фарбування плінтуса краще робити водоемульсійною фарбою.

Добавлено в: Ремонт
© Зробимо разом - будівельний портал.