0

Як правильно замісити бетон — склад і пропорції

Незважаючи на популярність використання готового бетону, дуже часто доводиться замішувати бетон самостійно.

В основному це відбувається тоді, коли потрібно залити невеликі залізобетонні конструкції: сходи, доріжки, сходи, стяжки.

І тут дуже важливо мати знання, що стосуються використовуваних компонентів, їх пропорцій і приготування бетонної суміші в залежності від призначення, марки і класу.

Компоненти, які використовуються для виготовлення бетону

1. Заповнювач. Як правило для приготування будівельного розчину в якості заповнювача використовується дрібний пісок, бетонного — дрібний пісок у поєднанні з великим щебенем, гравієм.

Для виготовлення штукатурного або розчину застосовується мілкий пісок з невеликими по діаметру зернами.

Увага! В заповнювачі можуть міститися забруднення у вигляді скла, торфу, фрагментів деревини, ґрунту, рослин, мулистого грунту. Перш ніж починати приготування бетонної суміші, слід видалити всі непотрібні домішки.

2. Цемент. Це загальна назва категорії порошкоподібних в’яжучий речовин, у складі яких перебувають мергелістих, вапняні породи і різні добавки. Найпопулярнішим видом цементу є портландцемент, який містить велику кількість силікатів кальцію.

Як правило в будівництві приватних будинків використовуються два типи портландцементу: Тип I (вміст домішок не більше 5%). Його позначення в європейській класифікації цементів виглядає як СЕМ I. Тип II (вміст добавок від 6 до 35%). Позначення даного типу цементу в європейській класифікації — СЕМ II.

Якщо ви купуєте вітчизняний цемент, то про добавках буде говорити літера Д на упаковці з цифрою, зазначеної в якості маркування після марки. Наприклад, цемент марки ПЦ 500-Д20 означає, що перед нами портландцемент марки 500 з вмістом добавок 20%. Якщо в кінці є позначення, то це означає, що в даному цементі добавки відсутні.

Для виконання штукатурних і кладочних робіт знадобляться наступні класи цементу: 32,5 (М400) і 42,5 (М500). Використовувати портландцемент доцільно в умовах знижених температур. Якщо ж будівництво відбувається в жаркий час, то краще виправдовує себе шлакпортландцемент.

Маркування цементу

Цемент маркується, виходячи з характеристики середнього межі міцності на стиск, і позначається у кгс/см.

Простий спосіб економити

Залежно від технології виробництва встановлені такі марки портландцементу: М300, М400, М500, М550, М600. При виборі цементу важливо враховувати наступне правило: чим вище марка, тим міцніше конструкцій. Найбільшою популярністю користуються марки М400 і М500.

3. Вапно. Іноді виготовлення бетону здійснюється з додаванням вапна для підвищення легкоукладальності розчину.

В наші дні вже немає необхідності гасити вапно, оскільки продається у великій кількості вже готова гідратне (гашене) вапно у вигляді сухої суміші, упакованої в мішки, або вапняного тіста у відрах. Як правило, вапно додається до цемент в тих випадках, коли ведуться кладочні або штукатурні роботи.

4. Вода. Вода для приготування бетонної суміші за якістю повинна відповідати стандарту питної води, тобто не мати сторонніх домішок.

Забороняється використовувати болотні або неочищені стічні води.

Як зробити бетон хорошої якості

Компоненти, що входять до складу бетону, повинні бути витримані в такій пропорції, щоб забезпечити необхідну консистенцію суміші, заплановану міцність і щільність бетону.

Велике значення тут має кількість піску, обсяг якого не повинен бути менше 30% від всього заповнювача. Потрібна консистенція досягається також з допомогою грамотного співвідношення води і цементу.

Щільність цементу, гравію і піску, зазначена в таблицях, являє собою питому щільність (наприклад, 3,1 кг/л — для цементу та 2,65 кг/л — для піску). Такі значення вживаються для виготовлення робочої рецептури бетону.

Насправді в процесі засипання цементу, піску або щебеню у відро матеріал займе набагато більше місця, оскільки відрізняється меншою щільністю.

Щоб краще представляти пропорції і обсяги цементу, ми наведемо простий приклад. У 10-літровому відрі не поміститься 31 кг цементу, а всього лише 13 кг, а маса піску у цій же ємності складе замість 26,5 кг 16,3 кг

У процесі вимірювання кількості компонентів відрами не можна утрамбовувати або утрясати вміст. Необхідно акуратно насипати суміш і знімати надлишок дощечкою.

От і все. Як зробити бетон, ви тепер знаєте. Також ви дізналися, як вибрати сировину для замішування і визначитися з пропорціями. Залишилося тільки підготувати все необхідне і зробити свій перший заміс.

Добавлено в: Будматеріали
© Зробимо разом - будівельний портал.