0

Як правильно вибрати цегла для будівництва?

Сьогодні забудовники не можуть поскаржитися на дефіцит пропозицій будівельних матеріалів.

Навіть цегла — «хліб» будь будівництва випускається в десятках варіантів розмірів, марок міцності, морозостійкості, фактури лицьової поверхні і колірної гами.

Для того, щоб не загубитися в такому розмаїтті і зрозуміти, який цегла краще використовувати в будівництві, варто ближче познайомитися з основними видами цього матеріалу.

Існують дві основні технології виготовлення цегли: обпалювальна і безобжиговая. До випалювальних видів належить керамічна цегла, а за безобжиговой технології роблять силікатну (білу) і гіперпресована.

Керамічна цегла ділиться на повнотіла (в ньому немає пустот) і пустотіла, в якому механічним шляхом створюються порожнини різної конфігурації. Завдяки їм знижується вага і підвищуються енергозберігаючі показники матеріалу.

Окрему категорію керамічної цегли складають великорозмірні поризовані блоки. У них теплопровідність зменшується не тільки за рахунок порожнин, створених при формуванні, а також введенням в сировині спеціальних добавок. При випаленні вони вигоряють, утворюючи в цеглі безліч мікрополостей, виконують роль теплоізоляції.

За якістю поверхні керамічна цегла буває рядовим і лицевим. Перший вид використовується для кладки несучої масиву стіни, а другим облицьовують зовнішні частини фасаду.

Для правильної відповіді на питання, як вибрати цегла слід визначитися, які з його властивостей мають найбільше значення для споруджуваного об’єкта або конструкції. Наприклад, якщо матеріал повинен добре зберігати тепло, купуйте порожнистий або поризований цегла.

Для будівництва холодних підсобних приміщень (гаражів, складів, сараїв), оптимальний міцний повнотіла червоний або силікатна біла цегла. Є ще цілий ряд нюансів вибору, про яких ми розповімо при описі кожного виду цього матеріалу.

Керамічна повнотіла цегла обжиговый

Цей матеріал відрізняється високою міцністю на стиск і морозостійкістю. Водопоглинання керамічної цегли досить висока, але за рахунок монолітної структури він не руйнується під дією грунтової та атмосферної вологи.

Оптимальний вибір цегли даного виду для кладки стін, димоходів, печей, камінів парканів і стовпів. За умови якісної гідроізоляції його можна застосовувати для цоколя, погреби та підвали.

Енергозбереження — не найсильніша якість повнотілої червоної цегли. Тому стіни з нього потрібно класти завтовшки не менше 51 см (дві цеглини). Подібний перевитрата матеріалів не завжди виправданий, тому будівельники застосовують комбінований конструктив.

Повнотіла цегла використовується у внутрішній частині кладки, викладають зовнішню версту порожнистою цеглою, а простір між ними заповнюють напівжорстким плитою з мінеральної вати товщиною 50 мм

Керамічна пустотіла цегла червоний

Випускається двох видів: рядовий і облицювальний.

Рядовий усередині кладки використовують як несучий, а лицювальним обробляють фасадну частину будівлі. Незважаючи на повітряні порожнечі, даний вид цегли вимагає утеплення. Крім зовнішніх і внутрішніх стін житлового будинку, порожниста цегла застосовується для кладки парканів та підсобних господарських приміщень.

Простий спосіб економити

Не можна використовувати його для кладки димарів, печей, камінів, цоколя, фундаменту, погреби та підвали.

Керамічні поризовані блоки

Цей матеріал спеціально розроблений для кладки зовнішніх стін. Поризовані керамічні блоки володіють високою міцністю і стійкістю до дії вологи та морозу. Великий розмір блоків дозволяє значно скоротити вартість і час роботи.

Теплопровідність поризованного цегли дуже низька і порівнянна з показниками сухої деревини. Тому стіна з цього матеріалу при товщині 380 мм не вимагає додаткового утеплення.

Для таких конструкцій, як забори, димарі, печі та підвали поризовані блоки не використовують.

Вогнетривка шамотна цегла

Розглядаючи види цегли з глини, слід згадати і про шамотном. Це вузькоспеціалізований матеріал, що володіє дуже високим термічним сопротивлением.Поэтому в житловому будівництві її використовують лише для кладки топливников камінів і печей.

Шамотна цегла без руйнування і плавлення витримує температуру до +1800С. У звичайних опалювальних печах і камінах вона рідко піднімається вище +800С, тому на перший план тут виступає здатність шамотної цегли акумулювати і віддавати накопичене тепло.

Даний вид керамічної цегли боїться вологи, тому не застосовується в кладці оголовків димових труб і димарів.

Силікатна цегла

Застосовується для зведення несучих стін і парканів. Біла силікатна цегла важкий і міцний. Він добре переносить сильні морози, але боїться дії солей ґрунтових вод і не витримує високу температуру. Тому з білої цегли можна класти пічні конструкції та підвальні частини будівель.

Силікатна цегла по температурному розширенню істотно відрізняється від червоного. Тому при спільному використанні цих матеріалів кладку потрібно вести роздільно, залишаючи зазор в 20-40 мм

Гіперпресована цегла

Даний матеріал складається з подрібненого черепашнику або вапняку, пов’язаних в єдиний моноліт високим пресовим тиском і портландецементом.

Гіперпресована цегла відрізняється дуже високою міцністю на стиск (до 350 кгс/см2), морозостійкістю (до 150 циклів) і низьким водопоглинанням (6-7%). Всі ці якості визначили основне призначення даного матеріалу — зовнішня обробка стін, парканів, цоколя, фундаменту та інших конструкцій, що піддаються дії атмосферних опадів і перепадів температури.

Вибираючи такий цегла, варто врахувати один важливий момент. Гіперпресована цегла практично не пропускає водяну пару, тому в конструкції стіни між несучим масивом і зовнішнім облицюванням потрібно зробити вентиляційний зазор шириною не менше 60 мм.

Добавлено в: Будматеріали
© Зробимо разом - будівельний портал.