0

Як ефектно прикрасити сходи

Сходи — це зазвичай центральне місце в будинку, вона стоїть на самому видному місці. Тому підходити до її декорування потрібно серйозно. У будь сходах є величезний простір для творчості, який може обмежитися лише фантазією декоратора. У статті ми розглянемо, як можна зробити декор сходи до певних подій і свят (наприклад, на весілля), різні підходи до її прикраси і наведемо приклади, як декорувати сходовий майданчик під’їзду.

Зміст

  • 1 Основні принципи
  • 2 Декорування сходів
  • 3 Готуємося до свята
  • 4 Приготування на весілля

Основні принципи

Насамперед варто зазначити, що бувають два типи оформлення:

  • Постійне (декорування в певному стилі на тривалий термін).
  • Святковий (використовується при підготовці до будь-яких свят).

Ми розглянемо обидва варіанти як прикрасити сходи, але слід пам’ятати, що кожен з них не повинен вносити дисгармонію в загальну стилістику кімнати, яку ви збираєтеся прикрасити. Потрібно підбирати всі елементи ретельно, грунтуючись на вже наявному оздобленні оточення.

Декорування сходів

Існує безліч способів, як перетворити сходовий майданчик. Можливі варіанти:

  1. Килимові покриття.
  2. Фарбування.
  3. Поклейка шпалер.
  4. Організація підсвічування.

Щоб внести зміни в інтер’єр, створити затишок можна використовувати як прикрасу один з традиційних способів — килимову доріжку. Сьогодні в магазинах представлений широкий асортимент цього виду товарів на будь-який смак, фото легко підібрати в інтернеті, а потім замовити. Але будьте обережні — добре закріплюйте покриття, щоб уникнути падінь!

Фарбою на сходах і підсходинки можна зобразити що завгодно. Цифри, фрази, візерунки, смужки — все залежить тільки від польоту вашої фантазії. Фото з прикладами легко знайти в інтернеті. Для початку варто нанести малюнок крейдою або вирізати орнамент з малярного скотча — потім пофарбувати. Зверху слід нанести лак чи поліуретанове покриття для збереження малюнка. Така прикраса саме зносостійке, тому його можна використовувати, щоб прикрасити сходовий майданчик під’їзду.

Порада:

Для створення повноцінного дизайну підійдуть і шпалери. Заклеїти ними можна не тільки стіни навколо драбини, але і подступенки. Якщо пограти з квітами, то, швидше за все, вийде щось дійсно цікаве.

Простий спосіб економити

Безпрограшний варіант — підсвічування ступенів. Для цього відмінно підійде світлодіодна стрічка, вона не споживає багато енергії, зате досить яскраво світить. Це прикраса створить незвичайний вигляд сходів і зведе до мінімуму ризик оступитися в темний час доби.

Готуємося до свята

Але найчастіше ми хочемо «нарядити» приміщення до якогось свята, чи то день народження, Новий рік чи весілля. Для того, щоб створити святкову атмосферу, краще застосувати яскравий парадний декор. З вибором прикрас легко визначитися, якщо відома тематика події. Переглянувши фото в інтернеті можна підібрати масу варіантів забарвлення і корисних ідей.

До нового року як прикраса для перил підійде гірлянда або мішура. Також доречно буде розвісити сніжинки або використовувати штучний сніг. Листівочки, міні-подарунки і цукерки будуть відмінно виглядати розвішаними по стінах або поручням.

Порада:

Якщо дозволяє час, то є відмінна ідея для новорічної вироби — гірлянда з шишок і ялинових гілочок, яка створить неповторну обстановку і подарує аромат. Ті ж елементи можна взяти і для декору під’їзду, щоб створити святковий настрій не тільки собі, але й сусідам.

Приготування на весілля

Весілля — це особливий привід, і до нього зазвичай готуються з особливою увагою до дрібниць. Тут доведеться постаратися, щоб прикрасити сходовий майданчик під’їзду, адже перші фото молодят найчастіше роблять саме там. Багато зараз вдаються до послуг агентств по оформленню, але практично кожному під силу самостійно прикрасити приміщення під весілля.

В цьому випадку як прикраса підійдуть банти, стрічки, повітряні кульки та квіти. На весілля також можна зробити декор перил тканиною (шифон або інші легкі матеріали). Фото на такому тлі вийдуть урочистими.

Використовуючи ці нехитрі прийоми із звичайної сходи можна зробити неповторний елемент декору. Сподобалися вам наші ідеї? А може бути, у вас припасені власні незвичайні варіанти як прикрасити сходи, сходову площадку або ступені і стіни під’їзду? Які прийоми ви вважаєте найбільш вдалими на весілля?

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.