0

Вигрібна яма з бетонних кілець

У цьому уроці ми навчимося робити вигрібну яму з бетонних кілець своїми руками і докладніше розглянемо варіанти створення створення вигрібної ями в своєму будинку. Варто відзначити, що яму з бетонних кілець можна зробити різними способами перший це — залити дно бетонним розчином і тим самим створити герметичну конструкцію і другий спосіб — це створити дно з сипучих матеріалів, тим самим зробивши систему септика.

Вигрібна яма з бетонних кілець

Герметичний вигріб з бетонних кілець

Вигрібна яма з бетонних кілець з функцією герметичного вигребу — це безумовний плюс, для грунту і для рослин, які ростуть неподалік. Але роблячи герметичний вигріб ви безпосередньо залежите від приїзду ассенизациой машини, яка раз в місяць відкачує рідину з вашої вигрібної ями. Звичайно, якщо ваша сім’я складається всього з кількох людей і в зимовий або літній час ви не користуєтеся дачею або заміським будинком, тоді цілком акуально будувати герметичний вигріб тому, плата за послуги чищення вигрібної ями зводиться до мінімуму і звернення до них проводяться досить рідко.

І, звичайно, однією з основних переваг герметичного вигребу є чиста вода колодязя, який розташований на вашій ділянці. Бо саме негерметичний вигріб є основним вогнищем зарази, яка переноситься в ґрунтових водах з вигрібної ями і може потрапити в ваш колодязь. Звичайно, досвідчені будівельники скажуть якщо ви побудуєте вигрібну яму за 15-20 метрів від колодязя, тоді вашій воді не страшні забруднення, але практика показує, що ця інформація не завжди є достовірною, до того ж є ще сусіди, у яких теж є вигрібні ями, а поклади і циркуляцію ґрунтових вод аналізувати вельми важке завдання.

Підіб’ємо підсумок, якщо у вас невелика сім’я і ви не так часто вибираєтеся на природи, то герметична яма з бетонних кілець — це той вибір, який вам потрібен.

Правила облаштування вигрібної ями

  1. Вигрібна яма повинна бути розташована на 15-20 метрів від колодязя.
  2. Близько 10 метрів від дачного будинку.
  3. На 4 метри від огорожі.
  4. Глибина вигрібної ями повинна бути не більше 5 метрів.

Отже після того, як готова яма потрібної для нас глибини настає момент встановлення бетонних кілець якщо ви не знайомі, як викопати яму радимо оглянути цю статтю. Після того, як бетонні кільця будуть опущені настає момент, коли необхідно заізолювати герметично підстава колодязя і безпосередньо стики між кільцями, процес изоляциии можна зробити за допомогою бетону або з допомогою смолистих сумішей, які можна приготувати самому для цього необхідно розтопити асбец (на вогнищі) у відрі і залити їм шви між кільцями, але заливати буде вкрай незручно без спеціального насоса, тому радимо все ж застосовувати цемент.

Яму найкраще копати близько 3х метрів глибиною, оскільки це дозволить повністю викачувати вміст за допомогою ассенизациой машини.

Далі необхідно накрити дно поверхню ями залізобетонними плитами щоб забезпечити безпечний під’їзд цієї самої машини, для відкачування відходів.

Схема ями з бетонних кілець

Простий спосіб економити

Вигрібна яма з дренажною системою

Вигрібна яма з дренажною системою раніше користувалася величезною популярністю почасти це пов’язано з тим, що каналізація була не в кожному будинку і просто напросто ресурси води, які використовувала сім’я протягом року встигали піти в землю і просто напросто утилізуватися природним шляхом змішавшись з грунтовими водами. Але споживання водних ресурсів зростає, а з ним і зростають потреби людини, саме тому вигрібна яма з дренажною системою просто напросто не справляється з великою кількістю накопичених протягом року, а то й кількох місяців сливами.

Але варто відзначити, що вигрібну яму можна зробити і з дренажною системою засипавши на її дно сипучі матеріали, і не заливати бетоном. Тоді частина води піде в землю, а за умови що яма заповниться можна буде викликати ассенізационную машини. В результаті цього збирати і викачувати воду буде дешевше, тому викачати доведеться меншу кількість води.

Але зверніть увагу, що при цьому будуть забруднюватися грунтові води і можливий неприємний запах навколо будинку.

Що стосується зведення даної конструкції, то роботи по суті залишаються колишніми єдине, що дійсно змінюється так це подушка яку ми будемо робити, на дно вона складається з:

  • Шару піску.
  • Шару щебеню.
  • І покриття з термосклееного геотекстилю.

Процес встановлення бетонних кілець у вигрібну яму

На якому варіанті вигрібної ями зупинитися

Таким чином виникає резонне питання, що ж краще вибрати герметичну ємність чи дренажну систему. Сайт Stroy-shkola.ru радить вам герметичну яму з бетонних кілець, так ви подбаєте про екологію свого присадибної участва і будете пити чисту воду з вашого колодязя, яка не буде піддаватися забруднень з ґрунтових вод, а також радимо почитати матеріал про септик на дачі своїми руками — ця стаття допоможе вам краще розібратися в ситуації.

Відео вигрібна яма з бетонних кілець

Добавлено в: Ремонт
© Зробимо разом - будівельний портал.