0

Види сайдинга — як вибрати підходящий варіант?

Сайдинг за своєю популярністю серед забудовників сьогодні на рівних конкурує з такими традиційними видами обробки, як штукатурка, облицювання каменем, дерев’яною вагонкою та блокхаус.

Той, хто працював з сайдингом, напевно помітив, що свої кращі конструктивні і декоративні якості він запозичив від вагонки. Сайдинг так само простий в монтажі, недорогий і естетичний.

При цьому, на відміну від деревини, що гниє, жолобиться, тріскається від вологи та морозу сайдинг легко переносить екстремальний вплив навколишнього середовища. Тому облицювання з цього матеріалу, коштує десятки років, не вимагаючи ремонту і фарбування.

На відміну від декоративної фасадної штукатурки, якісний сайдинг легко миється, відновлюючи свій первісний вигляд.

Види сайдінга для обшивки будинку при всьому розмаїтті фактури поверхні і кольорів діляться на три базові групи: полімерний, металевий і фіброцементний.

Для виготовлення полімерного сайдинга використовуються полівінілхлоридні (ПВХ) і акрилові пластмаси. Ці матеріали оптимально підходять для малоповерхового бюджетного будівництва, особливо при використанні для утеплення стін технології вентильованого фасаду.

Полімерний сайдинг відмінно справляється з роллю зовнішнього захисту утеплювача. Оскільки цей матеріал не пропускає водяну пару, що надходить зсередини приміщення, між ним і шаром утеплювача залишають повітряний зазор для вентиляції.

Полімерний сайдинг не гниє і не розшаровується. Він негорючий і нетоксичний. Перевагою вінілового і акрилового сайдинга окрім низької ціни, є простота і технологічність монтажу.

Завдяки наявності зручних замкових з’єднань, добірних елементів для обробки кутових, карнизних і віконних елементів фасаду, установка полімерного сайдінга по швидкості значно перевершує класичну штукатурку і облицювання каменем.

Різновидом полімерного сайдинга є цокольний. Він у декілька разів товще і менше за розміром (1130 на 468 мм, проти 6000 на 262 мм у пересічного).

Поверхня цокольного сайдинга найчастіше імітує цеглу або камінь в дуже широкому колірному діапазоні. Незважаючи на свою назву, даний вид сайдинга сьогодні активно використовується для обробки фасаду. За ціною цокольний сайдинг в 2,5 — 3 рази дорожче звичайного, але ця різниця повністю виправдовується його високою міцністю і стійкістю до вигоряння.

Вибрати сайдинг для будинку неважко, оскільки всі різновиди цього матеріалу довговічні, естетичні і надійні. При виборі потрібно враховувати їх вартість, матеріал несучої стіни, вид утеплювача і технологічні особливості установки.

Металевий сайдинг являє собою сталевий оцинкований профільований лист, покритий стійким полімерним складом. Донедавна сфера застосування цього матеріалу обмежувалася виробничої та торгової сферою. Однак, сьогодні виробники за параметрами естетики зовнішнього вигляду підтягнули свій матеріал до рівня полімерного сайдинга.

Простий спосіб економити

Вибрати колір сайдинга з металу можна будь, оскільки колірна гамма цього матеріалу сьогодні не поступається пластикового. Крім класичної «ялинки» виробники освоїли випуск сайдинга з металу «під колоду» і натуральний камінь.

Металевий сайдинг сьогодні використовується не тільки для облицювання складів, ангарів і торгових павільйонів, але впевнено освоює приватне житлове будівництво. Переваги даного виду зовнішньої обробки визначаються фізичні властивості металу — вогнестійкістю, міцністю і довговічністю.

Завдяки подвійному антикорозійному покриттю (цинк+полімер), металевий сайдинг не боїться корозії і надійно захищає стіни впродовж 30-50 років. Однак, при його монтажі потрібна ретельна обробка точок кріплення і ділянок різання, оскільки через відкритий метал іржа може швидко поширитися по всій площі сайдинга.

Сайдинг, виготовлений з цементу з додаванням волокон целюлози, можна по-праву новим та цікавим матеріалом. Під дією температури він деформується менше, ніж пластиковий і металевий, але пропускає вологу. Тому при облицюванні під нього треба ставити вологозахисну плівку.

Цей матеріал не горить і не гниє, характеризується високою міцністю і екологічністю. За своїм шумоизолирующим властивостям він перевершує пластиковий і металевий сайдинг. До числа недоліків фіброцементної облицювання слід віднести високу вартість і велику вагу. Тому каркас під неї потрібно робити міцний і стійкий.

Фіброцементний сайдинг випускається у вигляді плоских смуг довжиною 3,6 метра при ширині 19 см і товщиною в 1 см. У нього немає замкових з’єднань, як у металевого або пластикового, тому монтаж ведеться способом «внахлест» з використанням спеціальних кондукторів. Кріплять цементний сайдинг саморізами або фасонними металевими пластинами.

Фіброцементний сайдинг, на відміну від пластикового та металевого, вимагає використання спеціального устаткування для різання і дуже вимогливий до якості монтажу. Похибки в установці можуть призвести до зниження вологостійкості і міцності облицювання.

Який сайдинг краще однозначно відповісти неможливо, оскільки у кожного виду є свої переваги і слабкі місця. Наприклад, пластиковий сайдинг, завдяки високій пружності, непогано витримує точені механічні дії. Металевого вони завдають непоправної шкоди. На сильному морозі пластиковий сайдинг стає крихким, тому сильний удар може його зруйнувати.

Для облицювання дерев’яного, каркасного і кам’яного будинку підходить будь-який вид сайдинга, оскільки головною умовою якості монтажу цього матеріалу є надійне кріплення несучого каркаса до стіни.

Другий фактор успішного застосування полімерного і металевого сайдинга — компенсація температурного розширення. Тому їх кріплення виконують без щільного притиску саморізів до стійок каркаса. Крім цього, в кожній точці кріплення сайдинга з металу і пластику робиться овальний виріз для виключення деформацій облицювання під дією перепадів температури.

Говорячи про вибір сайдинга, слід особливо підкреслити, що якість цього матеріалу в значній мірі залежить від виробника. Тому краще придбати сайдинг відомого бренду, ніж заощадити і придбати неякісний матеріал, який через кілька років доведеться міняти.

На ринку полімерного сайдинга лідирують канадські, американські та німецькі компанії. Тому канадський сайдинг під брендами Novik, Mitten, американський CertainTeed і німецький Holzplast користується підвищеним попитом. У бюджетному ціновому сегменті заслуговує уваги продукція російської компанії Альта Профіль і FineBer.

Якісний сайдинг з металу випускають російські компанії Nord Haus, Grand Line та Optima. В області фіброцементної облицювання високою якістю відрізняється сайдинг бельгійської компанії Eternit, японський Nichiha і російський бренд РосПан.

Добавлено в: Будматеріали
© Зробимо разом - будівельний портал.