0

Види алмазних відрізних дисків: що і яким пиляти


Існує кілька різновидів алмазних відрізних кругів. І вибір конкретного залежить тільки від різновидів виконуваних робіт. Що людина хоче зробити: відрізати різати плитку або керамограніт цегла, або мармур, а може бетон. На всі ці випадки є конкретний відрізний диск.

 

1. Відрізний диск сегментований (для сухої резки): такий підійде для різання цегли, бетону, каменю, граніту. Сегменти розташовані по колу служать для охолодження диска при розпилюванні, таким чином він менше нагрівається і довше служить. Але необхідно дотримуватися важлива умова при роботі диском для сухого різання: тривалість безперервної різання не більше 1,5 хв. Потім слід охолодити на холостому ходу 20-30 сек.

 

 

2. Відрізний диск суцільної: даний тип найкраще підходить для різання керамічної плитки, мармуру. Його краще використовувати з примусовою подачею води, вона буде сприяти гарному охолодженню. Суцільна форма диска дозволяє дуже рівно і без відколів пиляти плитку і мармур. На відміну від дисків для сухого різання, немає обмеження по тривалості безперервного різу, так як вода відмінно відводить тепло.

 

3. Диск відрізний комбінований: цей диск підійде як для сухого різання, так і для різання з подачею води. Підходить для бетону, граніту, мармуру, каменю, керамограніта. Так скажімо універсальний диск, так як можна різати і плитку, яку рекомендується різати з водою і бетон, який ріжеться «на суху». Спеціалізований диск все одно буде краще.

 

Є види кіл, досить специфічні, призначені для різання скла, залізобетону (армований бетон). Часто виробники вказують на упаковці диска ті матеріали, для яких він найбільше підходить. Якщо дотримуватися ці вказівки, то можна значно продовжити термін служби кола.

Простий спосіб економити

 

Іноді трапляться, що диск може засалится (стане погано різати), в таких випадках рекомендується виконати декілька різів за однорідному абразивного матеріалу (наприклад цегла), після чого якість різу відновиться (алмази розкриються).

 

Розміри алмазних відрізних кругів коливаються від 115 мм до 400мм. Найчастіше їх застосовують при різанні болгаркою (КШМ). Як маленькій 155-125 мм. Так і середній та великий 150-230мм. Середня товщина 2,2 мм. Кола діаметром 350-400 мм ставлять тільки на спецобладнання. Рез плитки краще всього виробляти електричним плиткорізів. Спеціальний пристрій з безперервною подачею води, різ виходить дуже рівним і без відколів. Хоча в домашніх умовах не гріх скористатися болгаркою. Бажано невеликої потужності, зручніше тримати, так скажемо її не вириває з рук.

 

Що стосується якості алмазних кругів. Існують як прості, так і професійні кола. Якщо простий диск розміром 230мм коштує близько 500-600 руб, то професійний дорожче в 3-5 разів. При побутовому використанні і простого диска вистачить дуже надовго, для виробництва, де планується різання в промислових масштабах, звичайно ж потрібно брати дорогий. Ціна особливо не впливає на якість різу, тоді як термін служби навіть дуже. Посадка у дисків 115-230мм стандартна — 22,2 мм

У дисків 350-400 мм-32мм.

Добавлено в: Інструменти
© Зробимо разом - будівельний портал.