0

Вибираємо утеплювач — який краще?

Збираючись купувати утеплювач, ви напевно помічали, що на сучасному ринку будівельних матеріалів представлений широкий асортимент даної продукції.

Який утеплювач краще?

Все залежить від призначення даного матеріалу, способу монтажу та його характеристик.

Якими якостями повинен володіти хороший утеплювач?

В даний час проводиться велика кількість видів утеплювачів для стін, підлоги, даху, дверей, фасаду та інших частин будівлі.

Існує поширена помилка, що головним критерієм при виборі даного матеріалу є його щільність.

Насправді, усі матеріали можуть бути однакової щільності, але різної теплопровідності. Саме останній показник має вагоме значення для збереження тепла в будинку.

Ще однією важливою характеристикою, яка також впливає на вибір утеплювача, є водопоглинання. У приміщенні завжди є невелика кількість вологи, яка може перетворитися в конденсат, що згубно впливає на теплоізоляційні властивості. І дуже важливо, щоб у вибраному вами матеріалі було це властивість.

Якісний утеплювач повинен володіти звукоізоляційними характеристиками, щоб «гасити» громки звуки і не давати їм проникнути в будівлю.

Ну і звичайно утеплювальний матеріал повинен володіти такими якостями, як довговічність, вогнестійкість, екологічність, зручність монтажу.

Види утеплювачів

Слід розуміти, що якість утеплення приміщення багато в чому залежить від обраного матеріалу. І тут неважливо, чи збираєтеся ви наймати професійну бригаду монтажників чи шукаєте інформацію, як утеплити будинок самостійно.

Головне в даному заході — купити підходящий матеріал для ізоляції стін, підлоги і інших поверхонь. Тому дуже важливо вивчити всі види утеплювачів і зробити правильний вибір.

В даний час найбільш популярними вважаються наступні матеріали: мінеральна вата, екструдований пінополістирол, пінопласт (пінополістирол), фольгований і рідкий утеплювач.

Розглянемо докладніше кожен вид утеплювача.

Мінеральна вата

Даний вид утеплювача поставляється у вигляді плит чи рулонів. Минплита використовується для утеплення стін, підлог і покрівлі, а також звукоізоляції перегородок. Мінеральна вата в рулонах як правило призначена для теплоізоляції труб, криволінійних об’єктів та промислового обладнання.

До достоїнств мінеральної вати можна віднести негорючість, низьку теплопровідність, стійкість до механічних впливів, відмінне звукопоглинання, жаростійкість, паропроникність.

Простий спосіб економити

Екструдований пінополістирол

Це досить жорсткий матеріал, що складається з замкнутих осередків, усередині яких знаходиться повітря. Екструдований пінополістирол універсальний за способом застосування, однак слід враховувати, що за показниками теплопровідності від демонструє найнижчі результати серед інших утеплювачів подібного класу.

У свою чергу екструдований пінополістирол володіє такими важливими характеристиками, як паронепроникність і водопоглинання, за рахунок чого він не створює живильне середовище для бактерій і грибків.

Матеріал цього типу відмінно підійде для утеплення фасадів, підвальних приміщень, цокольних стін, плоских покрівель, підлог на ґрунті.

Пінопласт (пінополістирол)

Пінопласт відноситься до найстаршого утеплювача, застосовуваному в будівництві. Це екологічно чистий і нетоксичний матеріал, який володіє відмінною тепло — і звукоізоляцією.

Характерною особливістю пінополістиролу є його низька вартість, а також особливі властивості, завдяки яким він не створює живильного середовища для розвитку мікроорганізмів. Пінопласт не схильний до гниття і абсолютно нешкідливий.

За рахунок низьких протипожежних властивостей даний матеріал не рекомендується використовувати для утеплення дерев’яних фасадів і вентильованих фасадів бетонних будинків. Як правило, пінопласт використовується для утеплення кам’яних стін з подальшим оштукатурюванням.

Фольгований утеплювач

Його також називають «відбиваюча ізоляція». Даний матеріал являє собою спінений поліетилен з алюмінієвою фольгою, нанесеної на одну з сторін утеплювача. Це тонкий, легкий і гнучкий матеріал, який володіє такими якостями, як збереження тепла, екологічність, економічність.

Фольгований утеплювач використовується для ізоляції систем водопостачання та опалення, кондиціонування повітря, а також для ущільнення міжпанельних швів, віконних прорізів та інших об’єктів.

Рідкий утеплювач

Рідкий утеплювач з’явився на будівельному ринку відносно недавно. Він являє собою матеріал на водній основі, до складу якої входять акрилові полімери і спінені керамічні гранули.

За рахунок такого складу даний матеріал мало важить, легко розтягується і добре фіксується на будь-яких поверхнях, крім, хіба що, поліетиленове покриття. При цьому слід мати на увазі, що він відрізняється низькою теплопровідністю.

Рідкий утеплювач володіє такими позитивними властивостями, як антикорозійний захист поверхні і виведення конденсату. Застосовувати його можна для утеплення фасадів, дахів, стін, повітроводів, трубопроводів, промислових об’єктів.

Таким чином, можна зробити висновок, що кожен з видів утеплювачів хороший по своєму. Важливо визначити сферу застосування, в якій той або інший матеріал показує найкращі результати.

Добавлено в: Будматеріали
© Зробимо разом - будівельний портал.