0

Утеплюємо лоджію: огляд найбільш затребуваних теплоізоляційних матеріалів

Спочатку будь-яка лоджія є неопалюваним приміщенням. Якщо ви вирішили склити і надалі використовувати як додаткову житлову площу, то обов’язково слід провести теплоізоляцію. Далі розглянемо, які варіанти сьогодні пропонуються фахівцями і які матеріали для утеплення лоджії особливо затребувані на будівельних ринках.

Варіанти утеплення лоджії. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення пінопластом

Пінопласт — це пластичний матеріал, з комірчастою структурою. Всі внутрішні порожнечі заповнені газом, що забезпечує низьку теплопровідність пінопласту. Пінопласт випускається у вигляді квадратних аркушів з розміром сторони 1 м і товщиною 2, 3, 4, 5 і 10 див. Матеріал може володіти різною щільністю, але найбільшим попитом користується пінопласт з показниками щільності 15-25 кг/кв.см.

Утеплення лоджії пінопластом. Натисніть на фото для збільшення.

Пінопласт напевно зацікавить тих, хто шукає ідеї для швидкого, ефективного, а головне, не надто витратного утеплення балкона. У чому ж привабливість цього теплоізоляційного матеріалу?

 • Утеплення фасадів пінопластом обійдеться вам недорого, так як ціни на матеріал цілком демократичні;
 • Пінопласт характеризується низьким рівнем теплопровідності;
 • Пінопласт не токсичний, тому не вимагає обов’язкової ізоляції при монтажі і експлуатації;
 • Пінопласт легко транспортувати і монтувати;
 • Пінопласт підходить і для зовнішніх, і для внутрішніх утеплювальних робіт;
 • В пінопласті практично не заселяються патогенні мікроорганізми.

На що звернути увагу при використанні пінопласту?

 • Пінопласт любимо гризунами, тому слід убезпечити лоджію від атак мишей;
 • Не рекомендується здійснювати утеплення пінопластом в вітряну погоду через його велику парусність;
 • Слід проявляти обережність при роботі з лакофарбовими
 • Матеріалами і розчинниками;
 • Монтаж пінопласту всередині балкона зменшить вільний простір на 2-10 див.

Теплоізоляція балкона ізолон

Ще один матеріал з дуже привабливими характеристиками — це ізолон. Такий теплоізолятор стане ефективним рішенням проблеми для тих, хто планує утеплення лоджії і бажає при цьому максимально заощадити корисний простір. Ізолоном називають спінений поліетилен. При його виробництві проводиться спінювання полімерної сировини у присутності спеціального каталізатора і в умовах високого тиску. В результаті ізолон набуває вигляду рулонного матеріалу, що складається з тисяч запаяних бульбашок, наповнених повітрям. Завдяки такій структурі, теплопровідність ізолону виходить дуже низькою, а звукопоглинання, навпаки, дуже високим.

Теплоізоляція з допомогою ізолону. Натисніть на фото для збільшення.

Ще одна прикметна риса, якою володіє утеплення балкона даним матеріалом, полягає в тому, що тепло не тільки не виділяється в навколишнє середовище, а відбивається назад у приміщення. Це можливо завдяки тому, що стіни обробляють ізолон, зовні покритий фольгою.

Серед інших характеристик ізолону слід зазначити повну вологонепроникність, стійкість до бензину та інших нафтопродуктів, а також повну безпеку для здоров’я людини.

Дуже часто ізолон використовують не як самостійний утеплювач, а як один з шарів «теплоізоляційного пирога». Так, хороші результати показує утеплення пінополістиролом з додатковим верхнім шаром з ізолону.

Ізолон поставляється в рулонах, тому перед монтажем його необхідно розкроїти на шматки відповідних розмірів. Стики між шматками проклеюються звичайним канцелярським або спеціальним будівельним скотчем.

Теплоізоляція піноплекс

Лоджія, утеплена піноплекс. Натисніть на фото для збільшення.

Піноплекс — це більш сучасний аналог пінопласту. Відповідно, і утеплення лоджії з його застосуванням проводиться за схожою технологією. Піноплекс називають екструдований пінополістирол. Якщо ви зустрінете абревіатури XPS або ЕРС, то знайте: мова йде саме про пеноплексе. Головна його відмінність від пінопласту — це більш висока щільність, а отже, більша жорсткість і стійкість до пошкоджень внаслідок механічного впливу. Для порівняння: якщо пінопласт для теплоізоляційних робіт вибирають з щільністю 10-25 кг/кв. см, то пеноплекс — 35-45 кг/кв.см. Підвищена жорсткість цього матеріалу робить його ідеальним теплоізолятором не тільки для стін, але і для підлоги балкона. Покриття з панелей ОСП можна укладати прямо на піноплекс, без монтажу лад.

Інші привабливі характеристики піноплекс

 • Зручність монтажу завдяки наявності спеціальних пазів по краях плит;
 • Довгий термін експлуатації — до 40 років;
 • Помірний рівень токсичності при горінні (Т2).

Утеплення лоджії мінеральною ватою

Мінвата на основі скла, шлаку або каменю — це один з лідерів продажу на сучасному ринку теплоізоляційних матеріалів. Утеплення лоджії таким матеріалом теж обійдеться порівняно недорого, що, втім, ніяк не позначиться на якості.
Утеплення мінеральною ватою. Натисніть на фото для збільшення.

Мінеральна вата поставляється як у вигляді рулонів, так і у вигляді пластів, упакованих в пакунки. Її внутрішня структура може шаруватої (по горизонталі і по вертикалі), а також просторової або гофрованої. Це залежить від сировини, яка використовується при виготовленні мінвати.

Товщина пластів мінеральної вати варіюється в діапазоні від 20 мм до 20 см. Для максимально ефективного утеплення використовують вату, з одного боку покриту фольгою. Це, по-перше, полегшує монтаж, а по-друге, сприяє відображенню тепла назад в приміщення.

Крім того, мінеральна вата

 • володіє стійкістю до перепадів температур;
 • не руйнується під впливом хімічних реагентів;
 • забезпечує відмінну звукоізоляцію;
 • не вимагає попереднього вирівнювання стін.

Однак врахуйте, що при роботі з мінватою слід проявляти обережність, а саме, використовувати спецодяг і засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри, респіратор). Це необхідно для запобігання негативного впливу на ваше здоров’я пилу та формальдегідних смол.

Утеплення балкона фольгованим пінополістиролом

Що являє собою утеплення балкона таким матеріалом? Пінополістирол ще називають газонаповненим полістиролом. Для відомості тепловтрат до мінімуму його оснащують підкладкою з алюмінієвої фольги.

Хоча вологопоглинання пінополістиролу не перевищує 0.25 мм в рік, не рекомендується монтувати його підлогу або стіну, схильні до вогкості, так як фольга не дасть їм як слід просихати. В результаті можливий розвиток під пінополістиролом цвілі або грибка.

Простий спосіб економити

Пеноплістірол стійкий до перепадів температур в діапазоні 80°: від мінус 40°С до плюс 40°С. Таку ж стійкість цей теплоізолятор виявляє і при взаємодії із спиртами. Цілісність пінополістиролу може порушуватися лише під дією розчинників, але при проведенні утеплення балкона цілком можна обійтися і без застосування подібних засобів.

Пеноплістірол вважається дуже горючим матеріалом. Його займання відбувається вже при 210-310 °С, тому самі серйозні виробники додають в сировині антипірени, які істотно знижують горючість пінополістиролу. Про присутність таких компонентів у складі теплоізолятора можна дізнатися за буквою «З» у маркуванні матеріалу, наприклад, — ПСБ-С.

Як правило, пінополістирол поставляється у вигляді рулонів шириною 1 м. Товщина утеплювача — 10-50 мм

Утеплення балкона керамзитом

Керамзит отримують шляхом термічних перетворень легкоплавкої глини. В результаті керамзит набуває форму гранул з пористою структурою. При теплоізоляційних роботах керамзит використовують лише в якості засипки на етапі утеплення підлоги. Особливо добре керамзит підходить для облаштування дерев’яних підлог.

Керамзит добре вбирає воду, але повільно її віддає, тому рекомендується вкривати засипку поліетиленовою плівкою перед заливкою бетонної стяжки. Врахуйте, що товщина стяжки повинна бути від 5 см, інакше можуть з’явитися тріщини.

Використання піноблоків в теплоізоляційних роботах

Якщо вас цікавить не тільки утеплення балкона, а й зміцнення його металевого парапету, радимо скористатися піноблоками. Піноблоки — це екологічно чисте тепло — та шумоізоляційний матеріал. Його легко транспортувати і монтувати.

Оптимальне утеплення лоджії досягається шляхом обробки парапету піноблоками і піноплекс.

Піноблоки незамінні і при зведенні перегородок на суміжних балконах сусідніх квартир.

Утеплення пінофолом

Утеплення лоджії, міжповерхових, цокольних і горищних перекриттів, фундаментів, покрівлі — всі ці роботи можна проводити пінофолом. Цей матеріал підходить як для зовнішньої, так і для внутрішньої теплоізоляції.

Найбільш часто використовувані різновиди пінофол:

тип А — фольгирован з одного боку;
тип В — фольгирован з обох сторін;
тип З — з одного боку фольгирован, а з іншого покритий самоклеїться підкладкою;
типи R і М — рельєфні (фольгированы з одного боку);
тип ALP — з одного боку фольгирован, з іншого ламінована поліетиленовою плівкою.

Утеплення лоджії пінофолом. Натисніть на фото для збільшення.

Особливості технології монтажу пінофол

Пенофол дуже часто використовують при влаштуванні теплої підлоги на лоджії. Зверніть увагу: і під, і над шаром пінофол необхідно створити повітряну прошарок. Це зробить утеплення максимально ефективним.

Перед укладанням утеплювача на підставу підлоги балкона монтують решетування з тонкого дерев’яного бруса. Його товщина повинна бути не менше 2 див. Далі проводять настил пінофол і кріплять його до брусів каркаса степлером. Рекомендується робити невеликий нахлест матеріалу на стіни, а також уникати утворення стиків у кутах балкона, так як в цих місцях будуть виникати так звані містки холоду.

Пенофол укладають впритул, без перехлеста. Шви проклеюють алюмінієвою стрічкою.

Шар пінофол закривають гіпсокартоном, не забуваючи про повітряну прошарок. Вже по гіпсокартону проводиться фінішна обробка.

Отже, тепер ви знаєте про те, які види теплоізоляційних матеріалів сьогодні найбільш часто застосовуються для утеплення балкона. На закінчення ще раз нагадаємо про те, що утеплювач і обробні матеріали слід підбирати з урахуванням того, що лоджія — це, як правило, невелике приміщення, так що вільний простір необхідно економити.

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.