0

Утеплення внутрішньої стіни лоджії своїми руками

Утеплення лоджії своїми руками.

У цій статті ми розповімо про те, як утеплити квартиру в самій холодній її частини, а саме: як захистити стіни лоджії. Дамо раду, які інструменти та матеріали стануть в нагоді вам для цієї мети. Але перш хотілося б зупинитися на тих проблемах, які доведеться подолати в процесі роботи.

Типові помилки

Серйозну проблему створює конденсат, що утворюється на холодній поверхні стін і стелі. В результаті виникають вологі ділянки, які дуже швидко покриваються шаром плісняви. Відбувається це із-за поганої вентиляції, неправильних систем утеплення та обігріву.

Коли працює вентиляція приміщення в некоректному режимі, повітря швидко переміщається з теплої частини квартири в холодну, тобто в лоджію. Там надлишкова волога осідає на найхолодніших поверхнях. Уникнути такого негативного ефекту допомагають звичайні двері, які розділяють кімнати з різними температурними режимами, а отже, і з різною вологістю.

Багато неприємностей доставляють господарям квартири і системи утеплення. Якщо, приміром, Утеплення стін і підлоги було зроблено неправильно, то волога обов’язково залишить свої сліди на проблемних ділянках в лоджії.

Якщо ви вирішили заощадити на піні, і замість неї заклали шви між плитами шпаклювальною сумішшю, то в цих місцях дуже ймовірно осідання конденсату з усіма витікаючими наслідками. Подібні помилки краще не допускати зовсім, оскільки усунути їх буде дуже складно. Тому дуже важливо дотримуватися технології всіх процесів утеплення.
Досить частою проблемою є неякісна система обігріву балкона або лоджії.

Якщо цей процес відбувається лише за рахунок теплого повітря з сусідньої кімнати, то в холодних кутах зовнішнього приміщення обов’язково буде утворюватися цвіль. Тому утеплення стіни доцільно починати з утеплення підлоги на лоджії. Це важливо і в цілях дотримання будівельних норм, адже установка водяного обігріву на лоджіях заборонена. Грамотно облаштований тепла підлога чуйно реагує на перепади температур в його різних ділянках і автоматично усуває цей дисбаланс.

Плюс тиша

Утеплення стін окрім свого основного призначення має й інші позитивні ефекти. На лоджії стає набагато тихіше, а значить, рівень шуму значно знижується і в інших кімнатах приміщення. Адже саме лоджія піддається численним шумовим впливів ззовні.

Вибір матеріалу

Сьогодні сучасний ринок теплоізоляційних матеріалів надає покупцям величезний вибір, у якому новачкові досить складно розібратися. Тому краще звернутися за порадою до фахівців, які мають достатній досвід у цій справі. Багато з них радять зупинити свій вибір на екструдовані пінополістирол або, як його називають у побуті, пеноплексе. Цей матеріал володіє відмінними теплозберігаючими властивостями, високою міцністю і низькою гігроскопічністю. Крім того, він легко піддається обробці, відрізняючись високими екологічними стандартами і хімічної нейтральністю.

Піноплекс в якості утеплювача — найоптимальніший варіант.

В якості утеплювача широко застосовуються і інші різновиди пінопласту, однак на відміну від піноплекс вони мають більш скромні теплоізоляційні характеристики. Часто для утеплення балконів і лоджій використовують пенофол і мінеральну вату.

Підготовка стін до утеплення лоджії

Успішно утеплити стіну можна лише в тому випадку, якщо спочатку проведена відповідна підготовча робота на лоджії. Тому не полінуйтеся витратити час на підготовку. Це принесе прекрасний результат і не змусить вас виконувати утеплення лоджії двічі.

Перш за все ретельно очистіть стіни від старого покриття. Добре, якщо перед утепленням ви справите заміну застарілих віконних конструкцій на склопакети, а також видаліть стару монтажну піну з рам. Для цієї процедури найзручніше скористатися канцелярським ножем. Якщо на стінах є значні утворення цвілі, від них потрібно неодмінно позбутися. У цьому випадку підійде фунгіцидний спрей.

Потім слід уважно розмітити лінії для фіксації пінопластових листів.

Фольгований пінополістирол, зафіксований на стінці балкона.

Укладання на стіни лоджії ізолюючого шару

Безпосереднє утеплення стін лоджії починається з укладання шару фольгованого пінополістиролу. Листи потрібно нарізати заздалегідь, а потім надійно зафіксувати їх спеціальними дюбелями і поліуретановим клеєм. Вгорі тепловідбивного шару кріпляться металеві підвіси, які виконують функцію додаткового фіксатора. Всі шви і отвори слід ретельно ізолювати за допомогою спеціального алюмінієвого скотча.

Не забудьте ізолювати всі стики за допомогою спеціального алюмінієвого скотчу!

Простий спосіб економити

На наступному етапі укладається основний шар утеплення з піноплекс. Пам’ятайте, що в листах необхідно попередньо зробити отвори для алюмінієвих підвісів. Зазори між плитами повинні бути мінімальними.

Фольгований пінополіетилен

Монтуємо основний шар піноплекс, попередньо не забудьте зробити отвори для підвісів.

На завершальному етапі укладання плити піноплекс слід надійно закріпити з допомогою клею і кріпильних матеріалів, а кожен стик ретельно закрити монтажною піною. Також зверніть увагу на підвіси. Для кращої герметизації після зняття надлишків піни можна скористатися все тим же металевим скотчем.
Закріпивши плити піноплекс, проходимо монтажною піною по стиках.

Далі слід утеплити зовнішню стіну лоджії шаром з фольгованого пінопласту. Постарайтеся ретельно закрити металевим скотчем всі шви і отвори.

Нерідко виникає питання: чи потрібно утеплювати всі стіни? Справа в тому, що внутрішню стіну лоджії і так досить добре утеплює тепле повітря сусідньої кімнати. Однак багато фахівців вважають, що внутрішні стіни також потребують утеплення. Правда, тут можна обмежитися лише двома шарами фольгованого і екструдованого пінопласту толстого пінополістиролу.

Після монтажу піноплекс, утеплюємо його шаром фольгованого пінопласту.

Досить трудомістким процесом є утеплення стін біля вікон. На цій ділянці герметизація всіх щілин, стиків і швів повинна здійснюватися особливо ретельно і акуратно. В обов’язковому порядку рекомендуємо користуватися монтажною піною і металевим скотчем. Не варто забувати про те, що піні слід дати деякий час на висихання. Після цього обов’язково видаліть надлишки будівельним ножем, а потім запечатайте алюмінієвим скотчем шви.

На заключному етапі нанесення монтажної піни вам знадобиться спеціальний розчинник, який призначений для моментального видалення її залишків. Це важлива процедура, оскільки, якщо піна встигне затвердіти, її буде складно видалити.

Фінішна обробка стін лоджії

Після завершення теплоізоляції лоджії варто подумати про оздоблювальних роботах, які також впливають на ступінь теплоізоляції в приміщенні. Коли всі шари укладені і герметизовані, металеві підвіси слід повернути в початкове положення, а потім прикріпити до них алюмінієві профілі.

На ці профілі зручно кріпити практично будь-який з наявних на сучасному будівельному ринку матеріалів. В якості оздоблювального матеріалу для стін лоджії чудово підійдуть дерев’яні, коркові і металеві рейкові панелі, конструкції з ПХВ, сайдинг і багато інших варіанти.

Досить добре для цієї мети зарекомендував себе вологостійкий гіпсокартон. Переваги цього матеріалу полягають в легкості структури, яка відмінно «дихає». Гіпсокартон доступний з точки зору ціни; його просто обробляти, фарбувати, фіксувати, наклеювати на його поверхню шпалери.

Вологостійкий гіпсокартон відмінно зарекомендував себе в якості матеріалу для фінішної обробки стін лоджії.

Утеплення лоджії спочатку може здатися досить складним і трудомістким процесом. Однак якщо ви зважитеся спробувати, то швидко зрозумієте, що особливих труднощів тут немає. Всі операції швидко освоюються і не вимагають спеціальних будівельних навичок.

Захопившись цим процесом, ви обов’язково захочете зробити з своєї лоджії зручне і корисне приміщення. Наприклад, обладнати в ній кабінет, майстерню, невеликий спортивний куточок або зручну кімнату відпочинку. Є й безліч інших варіантів. Головне — почати і фантазувати.

Добавлено в: Опалення та утеплення
© Зробимо разом - будівельний портал.