0

Споруджуємо підпірну стінку своїми руками

Дачна ділянка — це не тільки величезний город з огірками, помідорами та іншими корисними речами», але й чудове місце відпочинку, прикрашену з допомогою різних декоративних рослин та елементів. Дизайн ландшафту заміського будинку можна надати професіоналам, а можна зробити все самостійно і отримати при цьому цінний досвід і поліпшити настрій.

Відмінним способом прикраси території є підпірна стінка, виконана своїми руками в саду. Цей елемент може бути виконаний в різних варіаціях. Давайте розберемо це питання більш докладно.

Крім декоративного, така стінка має ще і практичне значення — саме цей елемент допоможе вам вигідно виділити перепади висоти чи схил на дачі або присадибній ділянці.

Якщо ландшафт ділянки ідеально рівна, то підпірні стінки зламають нецікаву горизонталь. З допомогою терасування ділянки ними можна поділити ділянку на функціональні зони, наприклад, відгородити будинок міні-стіною.

Підпірні стіни бувають декількох видів і класифікуються залежно від матеріалу, який застосовується для зведення такої конструкції. Найпопулярнішими вважаються стінки з бетону, каменю та цегли, рідше використовують дерево і метал. Застосування того чи іншого матеріалу залежить від обраної стилістики саду і, звичайно ж, ваших особистих переваг.

Дерев’яні підпірні стінки

Декоративна підпірна стіна з дерева у ландшафтному дизайні вважається самої сложновозводимой, але, в той же час, найдешевшою. Щоб її виготовити, вам необхідно взяти якісну рівну деревину — обтесані колоди. Найбільш простий спосіб зведення — вертикальна установка колод, які щільно підганяються один до одного.

Оптимальний варіант — колоди 12-18 см в діаметрі. Висота колоди буде підбиратися, виходячи з того, який кінцевий результат вам потрібен. Необхідно також враховувати і той факт, що колоди потрібно буде закопати на 50-60 см в землю для стійкості. Щоб запобігти гниттю дерева, частина колоди, закопанную в землю, змастіть сильно розігрітим бітумом або машинним маслом.

Більш складний варіант — «парканчик». При цьому вертикальні колоди встановлюють через певні проміжки. В них роблять спеціальні отвори, в яких закріплюються колоди діаметром трохи менше, щільно один до одного.

Як зробити підпірну стінку з бетону

Головні переваги такої конструкції — довговічність і грунтовність. Для її побудови необхідно вирити траншею, яка буде точним повторенням ваше стіни по периметру, зі всіма вигинами і поворотами. Глибину траншеї підбирають, виходячи з кінцевої висоти готової стіни. Приміром, якщо стіна буде 1 м. у висоту, то потрібно вирити котлован на 40-45 см

Простий спосіб економити

На фото бетонні підпірні стінки в готовому вигляді і на етапі будівництва

На дно укладіть його основа — суміш щебеню і гравію, потім арматуру, закріплену за допомогою пов’язаної дроту, після виведіть опалубку. Остання робиться з дощок 25-45 мм в товщину, які закріплюються за допомогою цвяхів або стяжками. Щоб дошки не вигиналися під вагою бетону, в землю вкопують металеві стояки на відстані 1-1,5 метра один від одного.

Після всіх приготувань в траншею, обов’язково рівномірно, заливають бетон. Через кілька днів, коли стіна схопитися, можна буде зняти опалубку і підрізати нерівності штукатуркою. Тепер можна приступати до облицювання. Матеріал для облицювальних робіт вибирайте на свій смак, починаючи від природного каменю і закінчуючи зовнішньою керамічною плиткою.

Цегляна стінка в ландшафті

Цегляна стінка укладається так само, як і при звичайному будівництві. Єдина відмінність — менша товщина. Як правило, стінку до метра у висоту будують в півцеглини, якщо ж потрібна підпора вище, то беруть цілий цегла. Облицювати можна таку стіну таким же чином, як і бетонну.

Під цегельну стінку необхідний фундамент, глибина якого буде залежати від ступеня промерзання грунту, кінцевої висоти об’єкта і складу грунту (чим рыхлее грунт, тим глибше фундамент). В ширину фундамент, як правило, будують більше ніж саму стіну на 20-30 см.

Підпірна стінка з каменю

Підпірна кам’яна стіна для клумби, приміром, стоиться за тим же принципом, що і цегляна. Але весь процес її зведення більш дорогий і трудомісткий. Дуже важливим моментом є те, що фундамент для кам’яної стіни має бути побудований в ширину не менше 30 см, в іншому випадку стіна не буде стійкою.

На фото підпірні стінки виконані з каменю

В такій стіні можна залишити невеликі земляні кишені, щоб висадити туди рослини в майбутньому, а можна залишити все, як є. В щілинах між камінням можна засіяти будра плющевідную, гвоздику травянку, вербейник монетчатий та ін. А щоб надати стінці наліт старовини, змастіть камені йогуртом або жирним кефіром, щоб вони швидше обросли мохом.

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.