0

Сходові марші з каменю

Сходи з каменю відрізняє висока зносостійкість і прекрасний зовнішній вигляд. Вони будуть доречні як в заміському будинку, так і в торговому комплексі або офісі. Марші з даного матеріалу стійкі до вологи і механічних навантажень. А потреба в їх ремонту чи реставрації виникає вкрай рідко.

Форми і обробки сходинок з граніту

Гранітні сходи може мати щаблі двох видів:

  • Цілісні;
  • Накладні.

Цілі являють собою готові до встановлення блоки. Товщина їх становить від 100 до 200 мм. Сходові марші з цільними ступенями можуть встановлюватися в приміщеннях з великою прохідністю. Такі сходи з граніту витримують низькі температури, інтенсивні механічні навантаження, вони стійки до стирання.

Накладні східці з граніту встановлюють на готовий сходовий марш. По суті, це кам’яні плити, якими покривають підсходинки і проступи. Сама сходи може бути виконаний з цегли або бетону. Існує схожа різновид ступенів з облицювальних плит. На відміну від накладних, їх виконують з невеликих окремих пластин. Вони володіють естетичним зовнішнім виглядом і зносостійкістю.

Сходи з каменю розрізняють не тільки за формою сходинок, але і за способом обробки. Поліровані вироби мають дзеркальний блиск і насичений колір. Частіше їх застосовують для внутрішніх сходів. Якщо полірований граніт встановлюють на вулиці, на щаблі монтують протиковзкі пристосування. Існує чимало варіантів їх встановлення.

Важливо:

Схожий по гладкості покриття і інтенсивності кольору, але не має глянсового блиску граніт називають лощеным. Однак відсутність дзеркального блиску аж ніяк не робить матеріал менш естетичним.

Для зовнішніх сходів, станцій метрополітену і торгових комплексів нерідко застосовують граніт, пройшов термообробку. Даний матеріал володіє протиковзкими властивостями. Завдяки такій структурі він не стає слизьким навіть при попаданні вологи.

Сходи з граніту надають широкий простір для дизайнерського оформлення. Почасти це пояснюється їх багатою колірною гамою. Додати родзинку в оформлення сходового маршу може і фактура покриття. Щоб сходи була естетичною та безпечною для проступи можна використовувати граніт, пройшов термообробку, а для подступенка — камінь з блискучою полірованою поверхнею.

Простий спосіб економити

Аналоги з штучного каменю

Чималою популярністю користуються сходи з штучного матеріалу. Серед їх переваг можна відзначити те, що таким кам’яних сходах легше надати нестандартну форму, тоді як природний граніт або використовувати деревину для виготовлення складної конструкції трудомістко. Штучний камінь володіє зносостійкістю.

Важливо:

У випадку пошкодження виробу з натурального матеріалу доводиться замінювати, тоді як штучний камінь піддається ремонту, причому роботи не залишиться і сліду.

Основною перевагою сходи з штучного каменю є доступна ціна в порівнянні з натуральними аналогами. Разом з тим цей матеріал не деформується від підвищеної вологості, перепадів температури. Штучний камінь рясніє колірними рішеннями. Він невибагливий в експлуатації і не вимагає застосування специфічних миючих засобів.

Трохи історії про кам’яними сходами в місті Таганрозі-відео

Кам’яні сходи повинні бути виконані у відповідності з технічними вимогами. Вони пред’являються до матеріалу і безпосередньо до монтажу сходів. Сходи з каменю — штучного або натурального прослужать протягом десятків років. Залиште коментар і поділіться оригінальною ідеєю, як оформити кам’яні сходи.

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.