0

Сходи за принципом телескопа

Людством були винайдені драбини ледь не раніше, ніж житла людей перетворилися з хижин у добротні будинки.

З тієї пори сходи змінилися, залишивши «базовою моделлю» класичну добротну драбину з деревини.

Найбільш сучасна і зручна у всіх відносини на сьогоднішній день — телескопічна висувна драбина. Практичність, привабливий дизайн і розумна вартість поєднуються в ній з відмінними експлуатаційними характеристиками.

Невелика вага, зручність транспортування і простота збірки є додатковими перевагами.

Типи розкладки даних конструкцій

По технології розкладки такі сходи умовно розділяються на три типи:

  • шток;
  • пряма традиційна;
  • стрем’янка.

Примітка:

Драбина телескопічна шток відрізняються найбільш компактній складанням — вона цілком здатна поміститися в складеному вигляді в багажнику звичайного легкового автомобіля. Вона легко укладаються на полиці в підсобних приміщеннях і навіть на антресолях в передпокоях міських квартир.

Шток незамінний для побутових ремонтних робіт. Такі сходи використовуються для обслуговування чи ремонту електромереж.

Класичні прямі алюмінієві телескопічні сходи бувають двох видів — переносні (або приставні) і стаціонарні. Останні актуальні для входів в горищні приміщення, на верхні технічні поверхи житлових будинків — при необхідності вони розпрямляються на потрібну довжину, даючи доступ до люка, а коли в них немає необхідності, не займають простір сходової клітки.

Приставні також мають висувні секції, але характеризуються підвищеною міцністю фіксаторів на сходах, розрахованих також і на те, що зібрану конструкцію будуть пересувати, можливо, зачіпаючи стіни, меблі або інші предмети.

Простий спосіб економити

Драбини зроблені за аналогією з класичними драбинами, відрізняючись від них можливістю більш компактною укладання і здатністю висуватися на потрібну висоту. Крім алюмінію і дюралюмінію, що застосовуються для виготовлення двох попередніх видів, драбини можуть бути сталевими.

Особливості та переваги сходів висувного типу

По-перше, оригінальна система розкладки. Коли заходить мова про компактному розміщенні на зберігання або частої транспортуванні, невеликі розміри у зібраному вигляді і повноцінна висота в розкладеному мають велике значення. Приставна зручна висувна драбина розкладається до 4 метрів, а в зібраному вигляді вона у висоту всього 60-70 див.

По-друге, широкий діапазон ступенів — від вузьких до дуже широких, причому в однієї моделі може бути кілька видів ступенів, на вибір. Це зручно, якщо купується висувна «складушка» для будівництва або ремонту будинку. Наприклад, прокласти електромережу під стелею можна і на легких, вузьких сходах, а от готувати трасу для закладання кабелю — ні. Її краще робити на більш стійкої конструкції з широкими сходинками, здатними нівелювати віддачу від перфоратора або іншого електроінструменту.

По-третє, мінімальний для такої конструкції вагу. Легкість алюмінієвого або дюралюмінієвого сплаву дозволяє без особливих фізичних зусиль маніпулювати такими драбинами як в зібраному, так і в «робочому» стані. При цьому фіксатори виготовляються з міцних і надійних сплавів (наприклад, титану) і витримують значні навантаження навіть на ривок. Найбільш «слабка» висувна драбина-телескоп серії шток розрахована на 150 кг ваги.

І, нарешті, багатофункціональність останнього типу. Драбина — телескопічна сходи зі спеціальними шарнірами, — може перетворюватись як у власне драбину, так і у звичайні сходи або сходи дуже довгу. Остання буде включати в себе дві висоти звичайної, оскільки виходить з повністю розпрямленої драбини.

Кожна з різновидів і кожна з моделей має свої переваги і є оптимальною для певного виду робіт. При виборі сходів з телескопічним висуненням слід керуватися в першу чергу її конкретним цільовим призначенням. Тут представлені фото сходів для приватного будинку.

Це — коротка інформація по існуючим на сьогодні на будівельному ринку типів сходів телескопічного способу розкладки. Сподіваємося, що наш огляд дозволить вам точніше визначити коло завдань, для яких ви плануєте придбати драбину-телескоп, і вибрати для них оптимальну модель.

І насамкінець можете подивитися на роботу в важкодоступних місцях за допомогою телескопа» KRAUSE.

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.