0

Садові містки своїми руками

Після завершення облагороджування ділянки необхідно внести останні штрихи, додавши деякі деталі і аксесуари, наприклад, містки для саду. Вони додадуть вашому саду якусь родзинку.

Містки дають можливість зробити прогулянку по саду більш цікавою і вражаючою.

Як правило, містки будують через декоративні струмки, а також з’єднують з їх допомогою маленькі декоративні острівці. Містки можуть бути побудовані і над сухими струмками.

Побудувати садові містки своїми руками цілком можуть садівники, які хоч трохи володіють столярними навичками.

Місток можна звести навіть на тій ділянці, де немає водойм. Такі споруди можуть мати саму різноманітну конструкцію — пряму, вигнуту, зигзагоподібну та ін. Вони можуть бути дерев’яними, металевими, кованими, цегляними і бетонними. При будівництві містків слід враховувати лише те, що вони повинні відповідати загальній концепції саду і не порушувати єдиного стилю.

Якщо ви вирішили побудувати місток через водойму, то пам’ятайте, що він повинен бути міцним, стійким і довговічним. Особливо в тому випадку, коли їм будуть часто користуватися. При будівництві такого мосту слід також подбати і про надійних перилах, і про якісний настилі, який не буде слизьким.

Містки, які виконуються над водоймою, а в якості декоративного елементу, повинні бути частиною доріжки. У такому випадку вони будуть виглядати більш органічно. Відмінно місток буде виглядати і на альпійських гірках поруч з красиво укладеним камінням.

На фото декоративний дерев’яний місток

Якщо ваш сад виконаний в східному стилі, то ідеальним варіантом буде такий елемент декору, як місток з бамбука або очерету. Найпростіший варіант — укласти палиці впоперек доріжки і перев’язати мотузкою. Бамбукове оформлення ідеально доповнять різні парканчики, ширми і перегородки.

Простий спосіб економити

Для ділянки у стилі модерн підійдуть ковані містки з красивими витіюватими орнаментами. Такі конструкції, на думку фахівців, внесуть у вигляд саду трохи шарму та вишуканості. І навіть поява нальоту, як наслідок окислення, лише посилить декоративність містка.

Кований місток

Дуже часто дизайнери застосовують для прикраси присадибної ділянки об’єднані містки. При цьому пріоритетними є практичність і міцність конструкції. Наприклад, щоб посилити міцність, за основу мосту береться залізобетон, а робиться настил з дощок. Для модерну характерно з’єднання чавуну з асфальтом або бруківкою.

Давайте розберемо, як зробити місток з дерева своїми руками. Для початку підготуйте майданчик. Зміцніть схили з допомогою щебеню кругляка і бетону. Міцно зафіксуйте опори мосту, уклавши два бруса на попередньо підготовлені майданчики.

Щоб місток не рухався, по обидва боки кожного бруса необхідно вбити міцні кілки. На опорах слід закріпити два прогонових бруса. На бруси настелите дошки, товщиною не менше трьох сантиметрів. Закріпіть дошки за допомогою цвяхів і притискних колод. Притискні колоди закріплюються з боків містка, щоб його можна було безпечно подолати з візком або на велосипеді.

Дерев’яний місток через струмок

Містки для дачі необхідно убезпечити за допомогою дерев’яних поручнів. Вони виготовляються з дерев’яних брусів і планок, розміри яких підбираються у відповідності з розмірами мосту. Закріплювати вертикальні бруси необхідно на бічних краях настилу на відстані 20-30 см.

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.