0

Садові гойдалки для дачі — купити або зробити своїми руками?

Якщо запитати дорослої людини про речі, які асоціюються з дитинством, у списку можна знайти гойдалки.

З ними пов’язано багато приємних спогадів і неповторних відчуттів польоту. Але ж це розвага може бути доступним не тільки для дітей, але і для дорослих, особливо при наявності своєї присадибної ділянки.

Садові гойдалки для дачі стануть розважальним центром для всієї сім’ї, а вам дозволить відчути ті незабутні враження з дитинства ще раз.

Ми розповімо про все різноманітті варіантів гойдалок, серед яких ви зможете вибрати ті, які припадуть до душі.

Як вибрати садові гойдалки? Основні види

Звичайно, найпростіша конструкція, яка приходить в голову з першого разу — це дві мотузки і поперечина, підвішена до дерева. Але все набагато цікавіше. Варіантів багато і всі їх можна розділити на окремі групи. Будь-який з видів ви зможете купити в спеціалізованих магазинах і центрах.

На ринку товарів можна зустріти конструкції, різні за матеріалом виготовлення. Самий бюджетний варіант, який вам обійдеться недорого — це пластмасові гойдалки. Ви скажете — таких немає. І ми погодимося з вами, повністю гойдалок з пластику немає, вони б просто не витримали вагу дорослої людини. Каркас повинен бути міцним і зазвичай він металевий, з сталевих труб. А ось сама седушка зі спинкою — пластикові.

Плюси такої конструкції в невеликій вазі, можливості транспортування, адже такі гойдалки дуже просто розібрати і зібрати заново. Крім того вони можуть бути навіть тримісними. Однак і недоліки мають місце бути: при негативних температурах пластик стає крихким, тріскається, а значить, доведеться гойдалки десь зберігати взимку.

Якщо ж вас це не влаштовує, то можна купити гойдалки, виконані повністю з металу, причому сидіння, як правило — перфориванное (металевий лист), щоб полегшити вагу конструкції. Від корозії гойдалки покривають полімерним складом. Також зустрічається і сидіння, виконаний з оцинкованої металевої сітки.

Такі гойдалки відрізняються довговічністю, міцністю, однак на сонці сильно нагріваються, що представляє деякий дискомфорт. Цей неприємний момент можна виправити. Для цього в продажі є спеціальні матраси для садових гойдалок. А можна просто покласти невеликі подушки, головне їх як-небудь закріпити, щоб вони не виїжджали.

Також зустрічаються і ковані гойдалки, які мають дуже декоративний вигляд і чималу вартість.

Найзручнішою на наш погляд є конструкція, де сидіння і спинка виконані з дерева. Такі гойдалки нагадують лавку, підвішену на металевий каркас. Вона виглядає затишно і прекрасно впишуться в ландшафтний дизайн. З недоліків можна відзначити, що дерево може руйнуватися під дією вологи і інших несприятливих факторів середовища, тому потрібно ретельно слідкувати за його станом, періодично проводити обробку захисним складом.

У результаті ми маємо гойдалки, які відрізняються лише матеріалом сидіння і спинки. Давайте порівняємо їх вартість. Як ви розумієте, найдешевший варіант — з пластика. Тримісний варіант коштує близько 5000 руб. Аналогічні гойдалки, але з металевим сидінням мають ціну близько 5000-10000 крб (вітчизняний виробник).

Для порівняння, італійські гойдалки будуть коштувати близько 25000 руб. Конструкцію з дерев’яною седушкой можна придбати за 8000-10000 тис. (найпростіші гойдалки). Однак більш красиві варіанти будуть коштувати дорожче — 15000-20000 руб.

Крім розглянутих вище, у продажу є і гойдалки, каркас яких виконаний повністю з дерева. Ціна такого варіанту коливається в межах 15000-35000 руб. і більше.

Простий спосіб економити

Крім матеріалу виготовлення гойдалки можуть бути одномісними або розрахованими на 2-5 осіб. Також є гойдалки тільки для дітей, які діляться ще і по віку. Для самих маленьких конструкція повинна відповідати підвищеним вимогам безпеки.

Зазвичай такі гойдалки мають поперечини, які фіксують малюка з усіх боків. Також вони відрізняються яскравим забарвленням і цікавим для малюка дизайном. А для людей похилого віку можна придбати гойдалки-дивани.

При виборі гойдалок для саду бажано почитати відгуки на вподобану модель. Крім того, ви повинні чітко уявляти, що хочете, на скільки людина одночасно буде розрахована модель, яку максимальну навантаження повинна витримувати. Зверніть увагу на діаметр несучого елемента і інші конструктивні особливості.

Як зробити садові гойдалки своїми руками?

Тим, хто не може собі дозволити придбати готові гойдалки, можна зробити їх самому. Є чимало моделей, схема яких дуже проста. Перше, що вам потрібно зробити — це визначити місце установки вашого споруди.

Якщо робите для дітей, то встановіть гойдалки в добре проглядається місці, щоб стежити за вашою дитиною. Добре виглядають гойдалки біля альтанки, зони відпочинку з барбекю, у тіні дерева біля будинку або біля декоративного водоймища.

Для самих простих гойдалок знадобиться дошка, розміри якої мають бути такими, щоб на ній було зручно сидіти.

Оптимальними є наступні параметри: ширина — 20-30 см, довжина — 50-70 см. Цього цілком достатньо для однієї людини. Також потрібна мотузка, яка повинна бути дуже міцною. З двох сторін дошки, відступивши від краю близько 5 см, потрібно зробити невелике поглиблення поперек дошки і обмотати мотузкою одну й іншу сторону так, щоб вона лягла в одержаний жолобок. Це дозволить мотузці не ковзати.

Ще один варіант кріплення — вставити в краю дошки два гака. Головне їх міцно закріпити. Якщо на ділянці є дерево з товстою, витягнутої в горизонтальному положенні гілкою, то можна приробити гойдалки на ній. В іншому випадку треба робити опорний каркас. Його краще зварити із сталевих труб і міцно забетонувати в землі. Можна зробити його і з дерева. У такому разі складання садових гойдалок трохи простіше.

Для останнього варіанту вам треба придбати два товстих дерев’яних стовпа. Вони вкопуються на відстані не менше 1,2 м, причому, чим глибше, тим міцніше буде конструкція. Заздалегідь обробіть дерево проти гниття. Тепер треба зробити поперечину, яка буде кріпитися до стовпів. Це може бути ще одне міцне колода, а краще — металева перекладина. У підсумку виходить П-подібна конструкція.

Більш складні гойдалки вимагають розробки детальної схеми з розрахунком навантажень. Самому таке зробити не просто.

Саморобні гойдалки можна пофарбувати на свій смак, а поруч посадити декоративні рослини.

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.