0

Садові доріжки з каменю цегли: ідеї дизайну і укладання своїми руками

Кожен присадибна ділянка в ідеалі володіє системою доріжок і стежок.

Вони заздалегідь повинні бути чітко спроектовані, тому що саме найкоротший шлях від одного об’єкта до іншого зробить перебування на території максимально комфортним і затишним.

У той же час, якщо на території доріжки розташовуються правильно, то це може заощадити чимало особистого часу і сил.

Коли справа підходить до початку робіт, то у більшості відразу з’являється запитання, як викласти доріжку, які матеріали використовувати, їх основні якісні характеристики, як правильно і грамотно зробити розбивку. Тому слід розповісти про все по порядку.

Основні види садових доріжок з каменю і цегли

Всі доріжки, в стильовому рішенні, бувають двох типів: пейзажні (тобто, плавні, звивисті і округлі форми, завжди асиметричні) і регулярні (розташовані по прямому напрямку, або по діагональному, характерним є симетричність у всіх напрямках).

Що ж стосується матеріалів, які використовуються для їх пристрою, то можна виділити кілька основних видів.

Садові доріжки з каменю є одними з найпопулярніших, з-за безлічі варіантів мощення і способів пристрою. Також декоративність таких елементів дуже висока.

Камінь вважається натуральним матеріалом. Завдяки своїй міцності, стежка прослужить своїм господарям тривалий час. Із-за деяких своїх властивостей, таких, як особлива декоративність, природність, краса, міцність і довговічність, цей матеріал завоював широке застосування не тільки для викладення доріжок, але і в пристрої ландшафтного дизайну в цілому.

По фактурі можна відшукати і гладку поверхню, і шорстку, і досить грубу. У колірному спектрі, мощення з каменю представлено широко (зелений, червоний, сірий, чорний та інші кольори). Проте недоліки все ж є — це вартість, вагу. До найдорожчим можна віднести мармур, граніт, порфір і базальт. Для бюджетного варіанту — пісковик і вапняк.

Якщо вартість другого варіанту приблизно 150-500 р./м2, то ціна першого в середньому від 1 тис. р./м2, деякі екземпляри можуть досягати і 14 тис. р./м2.

Камінь для мощення доріжок може бути 2 видів — оброблений чи не піддався такому процесу. Тому можна виділити за формою кілька типів: плоскі, круглі, декоративні, за рахунок природного образу. Однак доріжки все одно виходять естетичними і привабливими.

Садові доріжки з цегли постійно перебувають у суперництві з першим видом популярності, з-за хороших технічних та якісних характеристик.

Цегла для пристрою доріжок має певну назву — клінкерна. Такий матеріал взагалі не здатний вбирати вологу. А технологія укладання, дуже проста, в три шари: галька або щебінь — бетонний розчин — цегла. Всі шви обов’язково повинні кріпитися спеціальною сумішшю. Між ними часто висівають газонну траву, яка створює особливий ефект.

Можна посперечатися, що у більшості людей є на ділянках такий матеріал. А тому, використавши його, не будуть витрачатися власні кошти. Садова доріжка з старої цегли прослужить довгий час, не піддається негативному впливу навколишнього середовища. Такий варіант буде ще й дуже економічним, з боку фінансів, і практичним.

Доріжка з битої цегли вимагає викладення на попередньо підготовлену піщану подушку, з подальшим зароблянням усіх щілин. Завдяки наявності такого матеріалу, можна не побоюватися того, що в дощовий день він стане слизьким і незручним. Тому безпека для пересування в будь-яку погоду буде забезпечена.

Бетонні доріжки для саду завоювали своїх господарів міцністю і довговічністю.

Простий спосіб економити

Але естетичність залишається практично на останньому місці, що свідчить про низькі показники, і про додаткові роботи по прикрасі самого елемента. Це можна зробити шляхом вдавлювання різних каменів, скелець, отримавши в підсумку красиву мозаїку.

Об’єднані садові доріжки дозволяють зробити ділянку ще більш різноманітним і красивим. Це досягається шляхом поєднання декількох матеріалів. Наприклад, кольорова плитка з гравієм, бруківка з цеглою.

Кількість варіантів і комбінацій в мощениях садових доріжок просто вражає. Тому, будь-який власник дачної ділянки зможе зробити доріжку своїми руками, або з цегли, або з каменів. Необхідно тільки підібрати відповідні матеріали. Основне — це фантазія і майстерність.

Цікаві дизайн-ідеї:

Сухий струмок — такий дизайн досягається з допомогою додання доріжці звивистих і плавних обрисів. Можна використовувати в якості покриття гравій, а навколо будуть красиво виглядати багаторічні красивоцветущие рослини, злакові або деякі чагарники.

Візерункова доріжка — можна створити дизайн-ідею за допомогою різнокольорових каменів, викладених у певні орнаменти та візерунки.

Цікавим є варіант садової доріжки з каменів, акуратно викладених, між якими використана засипка (галька, тріска, можна засіяти газонну траву, та інше).

Самостійна укладання доріжки на дачі

Деякі навіть не здогадуються, що укладання доріжки на дачі може бути цілком самостійним процесом, який не потребує великої кількості витраченого часу і сил. Головне — це знати конкретні етапи для благоустрою, які допоможуть впоратися з цим завданням.

Розглянемо цей процес на прикладі мощення доріжок каменем. Самим популярним матеріалом вважається піщаник, який виглядає гідно і ціна його вважається однією з найпривабливіших. Основними характеристиками є морозостійкість, щільність, довговічність і міцність.

Зовнішній вид матеріалу представлений пластинами рваних форм, різних розмірів. Крім того, з пісковика виготовляють такі вироби: бруківка та плитняк.

Для того, щоб вийшла гарна кам’яна доріжка в саду, знадобляться наступні матеріали та інструменти: гумовий молоток, шнур, лопата, будівельний рівень, кельма, пісок і гравій.

Етапи:

  1. З самого початку вычерчиваются контури майбутньої доріжки, що робиться з допомогою шнура, який відбиває кордону.
  2. Викопується земля на штик лопати.
  3. Засипається гравій і піддається утрамбування.
  4. Наверх насипається пісок, на який укладається бруківка, одночасно підштовхувана молотком.
  5. І тільки тоді використовується будівельний рівень, перевіряючий рівність практично готової садової доріжки.
  6. В самому кінці все засипається піском, щоб заповнити щілини.

Ось доріжка і готова, а у представленому відео, можна детальніше дізнатися про етапи в пристрої садового елемента з плитняка:

Кам’яна доріжка в саду, як і цегляна, бетонна, є самими затребуваними, невід’ємними частинами будь присадибної території. Тому її організація і пристрій, вимагає трепетного й уважного підходу.

Адже варто сконструювати цей елемент в неправильному місці, під певним кутом, як тут же відчувається дискомфорт і незручність. Це стосується і вибору будівельного матеріалу, з яким доведеться мати справу досить тривалий час.

Якщо докласти всю свою кмітливість і творчість, то навіть самий скромний дачний ділянка може перетворитися у щось незвичайне, казкове і дуже красиве.

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.