0

Садові доріжки з дерева — різноманітність варіантів і створення своїми руками

Ще в давні часи там, де з’являвся чоловік, з’являлися і дороги. Наїжджені тракти, доріжки і стежки завжди були орієнтирами, які не дозволяли заблукати.

Вони обов’язково приведуть в місце, де будуть люди і допомогу. В сучасному світі вони не втратили своєї функціональної значущості, а також придбали нові риси, такі як декоративність, зручність пересування по них.

Велика кількість матеріалів дозволяє створити зручне покриття, яке буде радувати око і ідеально впишеться в ландшафтний дизайн ділянки.

Сьогодні ми розглянемо садові доріжки з дерева, різноманітність дизайнів, а також можливість зробити її своїми руками.

Які варіанти доріжок можна зробити з дерева?

Найпопулярнішою доріжкою з дерева, яку ви напевно бачили у якому-небудь журналі або на просторах інтернету, є конструкція, виконана з спилов. Хтось скаже, що це заїжджений варіант, нудний, а хочеться чогось нового і незвичайного. Однак так може думати той, хто не намагався вивчити цей варіант більш докладно.

Доріжка з спилов дерева може бути справжнім витвором мистецтва. Розмір спилов, їх розташування, колір деревини, включення додаткових матеріалів і т.д. визначають те, як буде виглядати доріжка. Давайте розглянемо деякі види.

Якщо у вашому розпорядженні знаходяться однакові за розміром елементи, розташовуючи їх впритул один до одного, ви отримаєте рівне однотонне покриття. Порядок їх укладання може бути довільним або впорядкованими рядами.

При цьому варто зауважити, що чим більше спіл в діаметрі, тим більше з’являється вільного простору між деталями, яке можна заповнити декоративної відсипанням, гравієм, посіяти газон і т.д.

Спіли можуть бути різного розміру і форми, що додасть доріжці іншу фактуру, динаміку.

Застосування гравію, якими засипають простір між спилами, і каменів, покладених уздовж доріжки, дозволять створити ще один цікавий варіант.

Використовуючи спіли великого діаметру, укладені в лінію, пряму або звивисту, у вас вийде мила стежка з дерева. Вона може бути переривчастою, якщо розташувати елементи на деякій відстані один від одного. А якщо трохи підрізати спіли, то ви отримаєте безперервну лінію.

Крім спилов підійдуть і дерев’яні дощечки. Це може бути суцільний настил, який утворює доріжку. Укладати дошки можна в поперечному або поздовжньому напрямку.

Простий спосіб економити

Підрізаючи краю, доріжка може стати звивистій, з мальовничими плавними вигинами. Цього ж ефекту можна досягти і без підрізування, шляхом особливого розташування дощечок.

З дерева можна викладати ось такі візерунки, які нагадують паркет.

Також можна використовувати варіант, коли дошки знаходяться на деякій відстані один від одного, а вільний простір засипано галькою, гравієм та іншими отсыпками.

Сподіваємося, що тепер доріжка з дерева для вас стала більш привабливою. І якщо ви вирішили використовувати даний матеріал в своєму саду, то варто враховувати деякі особливості, які ми розглянемо нижче.

Як зробити доріжку на дачі з дерева своїми руками?

Всім відомо, що найстрашніший ворог для дерева — це сирість, зміна температур та інші природні фактори. При будівництві дерев’яних будинків, ми обов’язково враховуємо, а якщо взяти до уваги той факт, що дерево буде розташоване на землі, то процеси гниття тут ще більш інтенсивні. Для початку розглянемо, як зробити доріжку з спилов дерева.

Готові кругляшки, дошки ви можете купити у спеціалізованому магазині. Вони можуть бути оброблені від грибка, гниття, шкідників. Більш дешевий варіант — придбати колоди і нарізати їх поперек за допомогою бензопили товщиною близько 10-15 див. В даному випадку зрізи дерева треба опрацювати самостійно спеціальним антисептичним складом або 10%-им розчином мідного купоросу.

Після повного висихання можна приступати до наступного етапу робіт. Ту сторона, яка буде прилягати до землі, необхідно покрити бітумом. Його розплавляють в будь-якій металевій ємності (відро, таз) і акуратно умочують в ньому нижній зріз і залишають на просушку.

Тепер приступаємо до виносу доріжки в натуру за допомогою кілочків і мотузки. Знімаємо рослинний грунт, викопуємо траншею глибиною близько 30 см і застеляємо геотекстилем. Насипаємо шар щебеню (10 см), потім — пісок, трамбуючи його водою. На цю піщану подушку укладаємо спіли, а вільний простір засипаємо землею, куди можна посіяти газон, гравієм тощо

Найбільшою довговічністю володіє дерево модрини, дуба (8-15 років), дещо меншою — осини, сосни. В процесі експлуатації пошкоджені елементи треба замінити, тому бажано заготовити спіли з запасом.

Якщо доріжка буде з дощок, які укладають суцільним полотном, то спосіб її пристрою трохи відрізняється. Бажано зробити її трохи піднятою (близько 10). Така повітряна прошарок дозволить дереву швидше висихати після дощу, так і відсутність контакту з грунтом позитивно позначиться на довговічності настилу.

Дерево також треба обробити від гниття та шкідників. Виносимо доріжку в натуру, знімаємо рослинний грунт, вириваємо корито глибиною близько 20 см, застеляємо геотекстилем і засипаємо 10 см гравію або щебеню. Потім по краях і по центру робимо підпори з дощок і вже на них прибиваємо наші дощечки.

Для того щоб викласти доріжку в саду з дерева потрібно витратити на неї свій час і сили, проте це того варто. Вона чудово впишеться в дизайн дачної ділянки, а включивши уяву і кмітливість, ви отримаєте щось оригінальне і красиве. Тим більше що для її створення не потрібно особливих знань, головне задатися метою і у вас все вийде!

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.