0

Садова меблі для дачі своїми руками

Як приємно інколи сісти в тіні раскатистой верби на власній ділянці і подихати свіжим повітрям, попити кави рано вранці за столиком на терасі або просто позасмагати на сонечку в саду.

Але для цього вам обов’язково необхідно обзавестися садової меблями для дачі. Головне, зовсім не обов’язково купувати її в магазині, можна трохи пофантазувати і змайструвати що-небудь своїми руками.

Матеріали для виготовлення меблів для саду

У цій області випробувати свої вміння і уява може будь-який бажаючий, адже найголовнішою особливістю таких меблів є простота. Ви можете змайструвати стіл і стільці, лавку, шезлонг, лежанку і навіть альтанку для дачі.

Найпоширенішим матеріалом, використовуваним для їх виготовлення, вважається деревина. З нею легше працювати, і немає необхідності купувати якісь особливі навички, як наприклад, при зварюванні з металом.

Крім натуральної деревини, часто використовують фанеру, ДВП, ДСП та інші матеріали на її основі. Щоб збільшити термін служби дерев’яних виробів для дачної ділянки, необхідно підбирати міцний і відносно новий вихідний матеріал.

Так як стільці та лавки буде досить довго стояти на вулиці, а дерево дешевих порід згниє дуже швидко, навіть покритий захисним шаром лаку. Найкращим варіантом буде деревина берези, модрини, сосни або липи. Але слід пам’ятати, що дерево треба дуже ретельно просушити перш, ніж почати роботу.

Говорячи про те, як зробити садову лавку або стіл, слід зазначити, що, як і при будь-якому будівництві, без схем і креслень тут не обійтися.

Займаючись складанням окремих деталей, бажано попередньо підготовлених, не обов’язково застосовувати болти і саморізи, можна також скористатися меблевим клеєм ПВА чи. Клей допомагає врятувати місця кріплення від скрипів в процесі експлуатації.

Якщо ви все ж використовуєте цвяхи, їх необхідно забивати в деревину міцно і глибоко, щоб уникнути травм надалі. Деревина повинна бути ретельно відшліфована і оброблена спеціальними покриттями, щоб у вас і ваших близьких не з’явилися занози.

Як виготовити меблі для дачі та саду своїми руками

Найпростіший варіант місця для сидіння в саду — це лавочка. Найпримітивнішим чином, лавочку можна зробити з шматка дошки.

На фото садові лавочки

Її можна відшліфувати і обробити, а потім покласти на будь-яку опору, наприклад, садові валуни. Можна також зробити звичайні підпірні ніжки з обрізків дерева. Але це варіант дуже проста, і підходить для ледарів. Ви можете спробувати зробити більш складний варіант, але в той же час більш стійкий та довговічний.

Для цієї лавки вам знадобиться дошка, товщиною 50-55 мм, а також молоток і пила. Якщо для кріплення ви обрали болти, то ще придатися дриль та свердло потрібного діаметру.

Простий спосіб економити

Розміри виробу наступні:

— спинка: довжина — 800-850 мм, висота — близько 170 мм;

— сидіння: довжина — 700-750 мм, ширина — 225 мм;

— довга ніжка лавки: ширина — 200 мм, кут нахилу — 60 градусів, довжина 840 мм;

— коротка ніжка: довжина — 460 мм; кут і ширина — ті ж.

Починати виготовлення такої садових меблів з дерева слід починати з сполук ніжок. Закріплюємо їх у положенні, як вказано на малюнку за допомогою цвяхів або болтів.

Потім необхідно прибити сидіння до сполучених ніжок, при цьому опору слід робити на торець дощок маленьких ніжок. Спинка кріпиться в останній момент за допомогою надійних шурупів.

Вуличний стіл — яскравий представник дачних меблів

Щоб змайструвати стіл не потрібно багато зусиль і часу. Звичайну модель на чотирьох ніжках ви можете зробити буквально за кілька годин, попередньо підготувавши всі необхідні матеріали.

На кресленні нижче намальований звичайний стіл з квадратною (закругленою) стільницею. Всі елементи столу кріпляться за допомогою міцних шурупів. Стільниця закріплюється врівень з подстольем за допомогою шурупів або сталевих пластинок.

Ніжки столу і подстолье необхідно ретельно відшліфувати перед складанням, стільницю можна покрити шаром лаку або фарби. Такий стіл ідеально підійде для тераси або тіні альтанки. Його ніжки можна щільно закріпити в землі, а можна залишити його портативним.

Простим варіантом буде стіл зі старого пня, який необхідно частково врыть в землю. Стільницю можна виготовити з зрізу широкого дерева і прибити її за допомогою цвяхів відповідного розміру. Такий столик буде прикрашати ваш сад, особливо якщо зробити до нього декілька стільців-пенечков.

Дерев’яні меблі для саду може бути виготовлена в самих різних варіаціях. Все залежить від вашої фантазії і готовності втілювати в життя самі оригінальні і сміливі ідеї. Наявність декоративних надмірностей на дачній столі або стільці, в будь-якому випадку, може бути досягнуто методом проб і помилок.

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.