0

Різновиди драбин з алюмінію

Стрем’янка незамінна для різних видів робіт на висоті. Складається така сходи з декількох секцій. Складна або телескопічна конструкція полегшує її транспортування і зберігання. Багато моделі виконують з алюмінію, який відрізняється надійністю, але при цьому малою вагою. В статті мова піде про те, як влаштована трисекційна модель і які аналоги доступні на сучасному ринку.

Зміст

  • 1 виконана драбина трисекційна
  • 2 Телескопічна сходи та інші види драбин
  • 3 Правила безпечного використання драбини

Як виконана драбина трисекційна

Як стає зрозуміло з назви, трисекційна модель містить три окремі секції. При цьому дві з них скріплені, а третя виступає в якості знімного ланки. Воно використовується для подовження розкладеної драбини або як приставний. Виконана завальцювання ступенів в опорні стійки, а сама трисекційна конструкція обладнана фіксаторами, які закріплюють ніжки драбини в робочому положенні.

Перевага трисекційних моделей в їх багатофункціональності. Одне виріб може виступати як:

  • приставна драбина;
  • висувна драбина двосекційна;
  • стрем’янка;
  • при використанні спеціальної площадки — конструкція у вигляді міні-лісів.

Дана установка відрізняється високою стійкістю завдяки гумовим накладкам на стійках. Ці пристосування дозволяють встановлювати її на слизьких поверхнях. Вона може застосовуватися і як телескопічна сходи. Третя секція також може виступати в ролі дуги безпеки. Завдяки міцному напрямного профілю драбина алюмінієва трисекційна швидко розкладається. Наявність антиковзаючого покриття ступенів робить її використання безпечним.

Трисекційна установка може мати висоту 7 м (максимум 10,5), деякі професійні модифікації досягають позначки 15 м (залежить від кількості східців). Вони містять 3, 7 і до 20 ступенів. Як і телескопічна, ця установка витримує навантаження до 150 кг, дозволяє виконувати роботи на висоті не менше 4 м, 7, але і 12. Коли сходи застосовують як драбину з висунутої третьої секцією, виходить Л-образна конструкція заввишки 7 або 8 м. Завдяки своїй універсальності алюмінієва трисекційна установка може бути застосована під час ремонту як в типових будівлях, так і в будівлях з висотою стель 4 м і більше.

До речі:

Незважаючи на наявність трьох ланок, алюмінієва стрем’янка важить не більше 35 кг, так що її може переміщати один чоловік.

Телескопічна сходи та інші види драбин

Драбина телескопічна не так давно на будівельному ринку. Серед її переваг — компактність і наявність сучасного механізму, що дозволяє швидко привести конструкцію у робоче положення і так само швидко скласти. Драбина телескопічна може розкладатися як повністю, так і на необхідну довжину. Ціна на такі моделі може бути вище, ніж ціна на складні аналоги. Драбина телескопічна виправдовує їх своєю практичністю.

Ще одна розробка для ремонту — драбина з майданчиком. Вона, як і телескопічна, легко транспортується, а також істотно полегшує ремонтні роботи зважаючи на місткому і надійної майданчики. На ній можна розмістити обладнання і будівельні матеріали.

Простий спосіб економити

На висоті до 4 м для побутових потреб або нескладного ремонту драбина односекційна може бути цілком доречною. Такі моделі відрізняють оптимальні показники міцності, зручна ширина східців і прийнятна ціна. Купуючи односекційну установку, необхідно враховувати мету її покупки. З одного боку, це зручний варіант для робіт в саду або на дачі, але при висоті секції 4 м він не підійде для ремонту в приміщенні з меншою висотою стелі.

Більш універсальним варіантом можна назвати двосекційну сходи. Вона може застосовуватися як звичайна драбина (відмінність полягає лише у відсутності майданчики для інструменту) і як висувна модифікація. Варто врахувати, що в якості висувний конструкції вона володіє меншою міцністю, ніж одне — або трисекційні аналоги. Тому не слід піддавати її дуже інтенсивним навантаженням.

Нерідко застосовуються під час будівельних робіт драбини-трансформери. Їх безперечна перевага — в наявності великої кількості модифікацій. Одна конструкція може бути використана як висувна, драбина, консоль будівельний поміст. Ця складна модель містить чотири секції, її відрізняє більш висока ціна, і при малій кількості ступенів вона найменша серед аналогів. Трансформер має широку сферу застосування через наявність чотирьох робочих положень.

Правила безпечного використання драбини

Щоб, працюючи на драбині, не отримати травму, важливо дотримуватися кількох основних правил. Перед початком робіт необхідно оцінити стан ступенів. Якщо були виявлені такі дефекти, як вільно закручені гвинти, рекомендується відразу ж їх виправити. Варто звернути увагу і на взуття. Вона повинна мати неслизьку підошву.

Інші рекомендації стосуються місця установки ступенів. Трисекційна або телескопічна драбина встановлюється на рівну поверхню. Неприпустимо підкладати під опорні стійки цеглини або інші предмети, щоб не втратити рівновагу. Не радиться ставити драбину поблизу дверного отвору.

Легкі і надійні алюмінієві сходи широко застосовуються при будівельних роботах. У сучасних магазинах доступно різноманітність моделей — як двоступенева драбинка, так і професійна трисекційна установка. Залиште коментар і поділіться корисними порадами, як вибрати драбину.

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.