0

Різноманітність варіантів садових ліхтарів і світильників для вуличного освітлення

Взявшись наводити красу на дачній або присадибній ділянці, не варто забувати про вечірньому і нічному часу доби, а саме — про освітлення.

Адже в темний час ваш сад абсолютно зміниться при використанні грамотної підсвічування.

Так і повертаючись додому пізно треба якось дійти до дверей і не спіткнутися.

Тому, як ви вже могли здогадатися, сьогодні ми розглянемо найбільш популярні варіанти ліхтарів і світильників, які зможуть скласти вуличне освітлення дачі, а також наведемо їх орієнтовну вартість і основні переваги того чи іншого виду.

Вибираємо вуличні світильники для дачі — основні види і вартість

Перш за все, варто розуміти, що на сьогоднішній день крім звичайної лампочки є безліч інших джерел світла, енергозберігаючих і працюють не тільки від електрики. Але про все по порядку.

Джерелом світла можуть служити:

  • Лампочка розжарювання — її вартість найнижча, однак для вуличного освітлення все ж не підходить, так як вона споживає багато електроенергії, а також з її допомогою можна створити ту особливу вечірню атмосферу в саду.
  • Енергозберігаюча лампочка — її ціна трохи вище, але і свою назву вона виправдовує.
  • Світлодіодна лампочка — саме цей варіант ми радимо використовувати для вуличного освітлення, так як вона не тільки набагато економічніше і довговічніше попередніх двох видів, але і надасть вам широкий спектр декоративного підсвічування.
  • Сонячна батарея — також економічний варіант, а в деяких випадках дуже зручний, так як не вимагає особливих навичок для підключення її до джерела живлення. Останнім часом широко використовується для освітлення дачної ділянки.

Вибираючи світильник, переконайтеся, що він відповідає наступним вимогам: стійкість до несприятливих факторів середовища (дощ, сніг, низькі і високі температури тощо), якісний матеріали, безпеку при експлуатації, доступність і можливість монтажу.

А тепер давайте розглянемо основні види вуличних світильників. Від того, з якою метою вам потрібно освітлення, залежить вибір джерела світла.

1. Настінні моделі чудово підійдуть для освітлення вхідних дверей та прилеглої території, а також для декоративного підсвічування будинку.

Вони компактні, різні по дизайну і формі, але всі мають настінне кріплення. Такі світильники дозволять висвітлити як невелику площу, так і значну територію. В останньому випадку — це настінні прожектора, які застосовують в основному в охоронних цілях.

Вартість світильника може бути дуже різноманітною і залежить від матеріалу виготовлення, складності виконання плафона і т.д. В середньому — від 500 до 5000 руб.

2. Світильники торшерного типу користуються особливою популярністю. Всі вони мають опору, нагорі якої розташований плафон. Варіацій зовнішнього вигляду на ринку товарів дуже багато — від класичної стійки з кулею до незвичайних і сучасних, різних по висоті, кількістю плафонів на опорі.

Підходять для освітлення вхідної зони, для доріжок і широких алей, а також красиво виглядають біля альтанки. Ціна також може бути різною, в середньому від 3000 руб.

3. Грунтові світильники. Встановлюються в грунт, на узбіччі доріжки або монтуються в її полотно, використовують для підсвічування рослин, малих форм архітектури.

Такий світильник дає світло, спрямований знизу вгору, причому є такі моделі, у яких можна змінювати кут нахилу світлового променя. В основному, мають геометричну форму, частіше круглу або прямокутну. Середня ціна — від 800 руб.

4. Підвісні світильники. Схожі на кімнатні люстри, адаптовані до вуличних умов. В основному має довгу підвісну ланцюжок з плафоном на кінці, але можуть бути і різні варіації.

Такий світильник ви можете повісити в альтанці, на терасі. Купити цей варіант можна від 350 руб.

Декоративні ліхтарі для дачі

Ми розглянули основні види, але можна окремо виділити деякі модифікації розглянутих вище світильників, які будуть давати особливо красивий і незвичайний світловий ефект. Наприклад, грибоподібні садові світильники також маю опору, нагорі якої розташований спеціальний плафон-ковпачок.

Світло від нього відбивається вниз. Ряд з таких світильників уздовж доріжки створить казкову атмосферу чарівництва і в теж час освітить її.

Простий спосіб економити

Останнім часом набула популярності сучасний різновид торшерного світильника у вигляді циліндра, тумби, своєрідного світлового стовпчика.

Їх застосовують не тільки для освітлення доріжки, але і в якості декоративного елемента і підсвічування клумби, містки, альтанки та інших малих архітектурних форм.

Використовуючи в саду світлодіодні світильники, ви можете грати з кольором, адже світлодіоди можуть давати світло будь-якого відтінку. Крім того, ви значно економите електроенергію.

Останнім часом у продажу з’явилися садові ліхтарі на сонячних батареях. Вони мають практичністю, так як працюють на безкоштовному вигляді енергії — сонячної.

У такий ліхтар вбудовані акумуляторні елементи, які накопичують енергію, а увечері світильник автоматично включається і працює всю ніч. Ще одна перевага даного виду — можливість їх перенесення з місця на місце. А також легкість монтажу порадує будь-кого, адже його не потрібно ні до чого підключати.

Садово-паркові світильники можуть бути дуже оригінальними. Наприклад, плаваючий шар. Він водонепроникний, скляний або пластмасовий.

Плафон може мати різне забарвлення, матову напівпрозору поверхню, яка дає м’яке світіння. Така кулька прикрасить будь ставок, басейн або водойму. Але і на газоні він буде не менш декоративним.

Також цікавий варіант світильника, який одночасно є малою архітектурною формою або її частиною. Наприклад, повністю світиться лава або її окремі елементи — сидіння або спинка.

Такими можуть бути і кашпо для рослин, різні вази і скульптура.

Вибираючи світло для саду, враховуйте загальну стилістику ландшафтного дизайну, основну кольорову гаму. Він не повинен перебирати всю увагу на себе, а всього лише домальовувати загальну картинку. Також варто врахувати не тільки те, як буде виглядати вечірня і нічна підсвітка, але і те, як впишеться ліхтар в загальну картину в денний час.

Крім того, радимо продумувати освітлення на етапі створення ландшафтного дизайну на папері, а остаточно встановити всі світильники бажано, коли будуть проведені всі роботи в саду.

Так ви зможете більш вдало на місці підкоригувати місце установки джерела світла. Якщо переносний варіант вирішує це питання з легкістю, то стаціонарний вимагає до себе більше уваги, адже пересунути його буде досить проблематично.

У будь-якому випадку, освітлення дачної ділянки — це теж творчий процес, тому іноді не завадить рада професіонала, якщо для вас це занадто складно.

Однак пам’ятайте, що завжди при необхідності можна замінити плафон на більш підходящий або й зовсім демонтувати світильник. Адже це не рослина, яка в разі пересадки може і не прижитися. Тому сміливо беріться за висвітлення своєї ділянки!

Добавлено в: Дачний ділянок
© Зробимо разом - будівельний портал.