0

Мармурові сходи: нескінченна класика розкоші

Коли потрібно підкреслити атмосферу розкоші і пишність дизайну, звертаються до елітних оздоблювальних матеріалів. Один з них — мармур. Дорогі плити з масиву цього природного каменю як ніякі інші матеріали здатні надати приміщенню урочистий і багатий вигляд. Мармурові сходи в антуражі вишуканого інтер’єру не залишають сумнівів у спроможності господарів житла. Мало хто стане встановлювати сходи з мармуру в міських дворівневих квартирах або в невеликому заміському будинку. А ось в багатому особняку їм саме місце.

Крім очевидної презентабельності конструкції з мармуру володіють цілям поруч переваг, таких як:

 • Довговічність. Така сходи простоїть століття.
 • Несприйнятливість до механічних та інших впливів.
 • Стійкість до перепадів температур. Ця якість дозволяє використовувати мармур в зовнішніх конструкціях.
 • Багатство фактури. Знаменитий мармуровий малюнок дозволяє використовувати камінь в різноманітних оздоблювальних роботах.
 • Природна енергія каменю: екологічний матеріал поділиться з вами своєю аурою чистоти і первозданності.

Примітка:

Мармур — важкий камінь. Тому під таку драбину потрібно міцне і надійне підгрунтя.

Зміст

 • 1 Нескінченна історія каменю
 • 2 Мармурові тонкощі
 • 3 Вибираючи плитку мармурову
 • 4 Догляд за мармуром: рідко, але влучно

Нескінченна історія каменю

Поставтеся до шматка мармуру з належною повагою, пам’ятайте, що перед вами не просто якийсь там камінь, а артефакт, яким може бути сто мільйонів років. У деяких мармурових глибах зустрічаються скам’янілості. А присутність органічних домішок у масиві мармуру розфарбовує його в різні відтінки: рожевий, ліловий, жовтий. Саме ці сторонні домішки малюють на поверхні хвилясті лінії і розводи. У надрах ваших мармурових сходинок криється загадка століть. Цей камінь використовували у своїй творчості такі генії, як Роден і Мікеланджело. Під її чутливими руками брили перетворювалися в «живі» статуї.

Простий спосіб економити

Мармурові тонкощі

Не варто застосовувати для сходів з мармуру цілісні плити. Це, по-перше, дуже дорого, а по-друге — важко для конструкції. Виробники випускають полегшену мармурову плитку для облицювання. У продажу є цілісні ступені-накладки. А можна покрити проступи фрагментарно, з окремих плиток. Це буде дешевше.

З чим «дружать» мармурові сходи? Власне, з якого матеріалу робити балясини і перила? Дизайнери вважають, що респектабельний мармур не терплять поряд з собою дерево або скло. Тому балясини — небудь мармурові або з кованих елементів. Мармурові фігурні балясини, наче шахові ферзі, своїм струнким рядом прикрашають сувору сходи. Вони не вносять дисонансу в фактурі, ні в кольорі. А витончена, тонка кування лише підкреслить спокійне гідність каменю.

Незважаючи на значну вагу, мармурові сходи візуально виглядають легкими, теплими і «живими». Різноманітний малюнок на сходах, приємні теплі кольори полегшують конструкцію.

Вибираючи плитку мармурову

Вирішивши облицювати свою драбину мармуровою плиткою, потрібно підійти відповідально і обережно до вибору матеріалу. У будівельних магазинах представлений багатий вибір плиток. Але нам потрібно саме краще, тому зверніть увагу на:

 1. Якість плитки: відсутність сколів, плям.
 2. Товщину плитки: тонке виріб прослужить набагато менше і збереження природного малюнка буде теж під питанням.
 3. Колір плитки: на внутрішній сходах доречніше теплі відтінки, наприклад, світло-бежевий, крейдяний, з янтарним відливом.

Догляд за мармуром: рідко, але влучно

Крім регулярного вологого прибирання, мармурові сходи потребують захисту від деяких речовин, здатних залишити стійкі плями. Приміром, крапля рослинної олії може розтектися по каменю незмивною плямою. Масло впитується в камінь. Для запобігання цього приблизно раз в три роки всі мармурові поверхні протирають спеціальним розчином на основі воску і води. Готові суміші продаються у магазинах. Нанесена тонким шаром рідина залишає на камені невидиму плівку, яка надійно захистить його від забруднення.

Якщо у вас є можливість прикрасити свою драбину цим дивовижним даром природи, не сумнівайтеся! Поселивши в будинку благородний мармур, ви будете жити пліч-о боком з найдавнішим природним матеріалом, який має свою історію, виражену в хитромудрих малюнках на поверхні. Подивіться відео, помилуйтеся на розкішні твори мистецтва — сходи з мармуру. Поділіться з нами своїми думками з цього приводу, нам цікаво.

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.