0

Характеристики алмазних заточувальних кіл та їх різновиди

Заточувальні алмазні круги для наждаку

Заточувальні алмазні кола. Призначені для заточування дискових твердосплавних пилок, для точної і чіткої доведення напайок, так само використовують для заточування різців по металу. Мають дуже дрібну структуру зерна, на відміну від звичайних абразивних кругів, і використовуються тільки в якості доведення.

Мають різну зернистість:100/80, 125/100, 160/125, 200/160. Чим цифра більша, тим крупніше зерно. Найбільш поширена і часто використовувана зернистістю 125/100. відмінно підійде для заправки різців, дискових твердосплавних пил.

Форма кола. Бувають у вигляді чашки, тарілки і прямий профіль. Тут потрібно підбирати індивідуально, все залежить від форми заготовки, її площі і зручності використання однієї з форм. Для заточування дискових пив, наприклад, краще всього підійде коло у формі тарілки, він легко проникне між зубцями, має загострений край. Для доведення ножа краще буде скористатися звичайним колом (прямий профіль), або чашкою.

Діаметр кола. Від 125мм-300мм. Підбираєте під свій наждак, головне враховувати зовнішній діаметр і посадку, якщо менший круг на великий наждак можна поставити, то велике коло на маленький наждак вже немає.

Товщина алмазного шару і його ширина. Так само потрібно підбирати під конкретну заготівлю, все залежить від її форми і розміру. Чим ширше шар, тим зручніше заточувати широку деталь, свердло великого діаметру, наприклад. Товщина шару впливає на термін служби алмазного круга, чим товще, тим природно він буде довше зношуватися. Але і ціна від цього буде помітно вище. Ширина шару може бути як 3мм, так і 20мм, товщина 2-5мм.

Стаття про вибір наждаку для домашніх цілей.

Простий спосіб економити

Посадка. Внутрішньо отвір, найпоширеніший розмір — 32мм.

Всі алмазні круги мають позначення на маркуванні, як не заплутатися.
Наприклад, позначення 125*40*10*3*32. Всі позначення в міліметрах. Це означає:
125 — зовнішній діаметр круга
40 — глибина (така глибина буває тільки у кола у формі чашки)
10 — ширина алмазного шару
3 — товщина шару
32 — посадка (внутрішній діаметр кола)
Окремим рядком зазначається зернистість.

Що стосується якості кіл, судячи з відгуків, р. Бєлгород, Росія, робить якісні заточні круги.

Можна придбати такі кола в магазинах інструменту, при відсутності такої можливості — замовити через інтернет.

Шліфувальні заточні круги для наждаку.

Добавлено в: Інструменти
© Зробимо разом - будівельний портал.