0

Гіпсоволокно і гіпсокартон — що краще вибрати?

В ремонті приміщенні найбільшу популярність придбав метод «сухої обробки». Що це таке?

Це метод, який передбачає вирівнювання стін і стель не з допомогою штукатурної суміші, а здійснюючи монтаж гіпсокартонних і гіпсоволокнистих конструкцій.

З їх допомогою можна знизити вартість і скоротити час ремонту. Саме тому в останні кілька років відзначається підвищений попит на гіпсокартон або гіпсоволокно.

Ми розповімо про особливості цих матеріалів.

Гіпсокартон

Гіпсокартонний лист або скорочено ГКЛ — це будівельний матеріал, який використовується для обробки житлових кімнат, офісних і комерційних приміщень. Він відноситься до екологічно чистого будівельного матеріалу, оскільки не містить небезпечних речовин. Структура гіпсокартону включає два шари: внутрішній з гіпсу і зовнішній з картону. Звідси і його назва.

За допомогою гіпсокартону можна здійснювати вирівнювання стін, зведення міжкімнатних перегородок і монтаж стель.

Гіпсокартон дозволяє реалізувати найрізноманітніші творчі ідеї в оформленні інтер’єру. З допомогою ГКЛ можна створювати арки, колони, ніші. Однак на відміну від ГВЛ листи гіпсокартону недостатньо міцні для того, щоб використовувати їх для обробки громадських і виробничих приміщень.

Гіпсокартон легше піддається обробці. Його без праці можна обрізати, створювати які завгодно форми. Так, з допомогою ГКЛ можна зробити стіну опуклою, заокруглені кути та створити будь-яку іншу конструкцію. Для цього важливо знати властивості гіпсу: вологий лист гіпсокартону легко прийме будь-яку форму.

Класифікація гіпсокартону:

Стандартні гіпсокартонні листи (ГКЛ): використовуються як правило для внутрішньої обробки приміщень з низькою і нормальною вологістю.

Вогнестійкі гіпсокартонні листи (ГКЛО): відрізняються підвищеною опірністю вогневому впливу, використовуються для обробки повітроводів і шахт.

Вологостійкі гіпсокартонні листи (ГКЛВ): характеризуються зниженим водопоглинанням і високим опором до проникнення вологи, що дозволяє використовувати їх для обробки кухонь, санвузлів і ванних кімнат.

Гіпсоволокно

Гіпсоволокнисті лист або ГВЛ складається з гіпсу, армованого целюлозним волокном. В результаті гіпсоволокно володіє більшою міцністю на відміну від гіпсокартону. Листи такого типу матеріалу не обклеюються картоном, тому він відрізняється підвищеною пожежонебезпекою.

Простий спосіб економити

Однак ГВЛ менш міцна на вигин, не так пристосований для пластики в процесі внутрішній обробки і складний в обробці. Листи ГВЛ як правило використовуються для створення конструкцій, ізолюючих повітряні шуми. На звукоізолюючу здатність впливають товщина і кількість аркушів.

Перевагою гипсоволокна є те, що за рівнем теплоізоляції він значно краще, ніж гіпсокартон. Гіпсоволокно володіє високою міцністю. Залежно від типу приміщення слід вибирати звичайні гіпсоволокнисті листи або вологостійкі.

Відмінні вогнестійкі властивості ГВЛ дозволяють використовувати даний будівельний матеріал для облицювання дерев’яних конструкцій для підвищення пожежобезпеки. ГВЛ застосовується для влаштування збірних конструкцій підлог, облицювання стін і підлоги в сантехнічних, господарських, коморах приміщеннях, на горищах і мансардах.

Класифікація гипсоволокна:

Стандартні гіпсоволокнисті листи (ГВЛ): використовуються для внутрішньої обробки приміщень з низькою і середньою вологістю.

Вологостійкі гіпсоволокнисті листи (ГВЛВ): відрізняються підвищеним опором до проникнення вологи.

Що ж вибрати: гіпсоволокно або гіпсокартон?

Вибирати матеріал слід з урахуванням того, для якого типу приміщення потрібна обробка. Так, вирівнювання стін, підлоги і стелі громадських, службових чи виробничих приміщень краще здійснювати з використанням гипсоволокна.

Для зведення міжкімнатних перегородок, створення арок, ніш і колон кращим варіантом стане гіпсокартон.

Відгуки покупців гипсократона і гипсоволокна однаково позитивні, адже ці матеріали володіють прекрасними властивостями. Головне — правильно використовувати їх.

Якщо порівнювати ступінь безпеки обох матеріалів, то і ГВЛ, ГКЛ забезпечують однакову екологічність, володіють високим ступенем тепло — і звукоізоляції, підвищуючи, тим самим, комфорт в приміщенні. Обидва матеріали не володіють специфічними запахами, не проводять електрику і не містять токсичних компонентів.

Слід додати, що і гіпсокартон, і гіпсоволокно володіють ще однією важливою якістю: в разі надлишку водяних парів у повітрі вони їх поглинають, при нестачі — віддають. Тобто дані будівельні матеріали «дихають». В даний час створюються нові технології для поліпшення якостей гіпсокартону і гипсоволокна і усунення можливих недоліків.

Використання гіпсокартону, так і гипсоволокна дозволяє без праці й за короткий термін вирівняти всі стіни в приміщенні і забезпечити відмінні звуко — та теплоізоляційні властивості.

Добавлено в: Будматеріали
© Зробимо разом - будівельний портал.