0

Ґрунтовні і надійні залізобетонні сходи

Щоб підібрати сходи для котеджу або квартири на декількох рівнях, слід визначити ключові вимоги до неї. Для створення тепла і затишку в приміщенні ідеально підходить дерево. Коли потрібна довговічна і високоміцна конструкція, рекомендовані бетонні сходові марші. Експлуатаційні властивості ЗБВ ступенів роблять їх придатними при облаштуванні і внутрішніх, і зовнішніх сходів.

Зміст

  • 1 Експлуатаційні характеристики і особливості ЗБВ
  • 2 Влаштування монолітної ЖБ сходи
  • 3 Сходові східці залізобетонні: всі «за» і «проти»

Експлуатаційні характеристики і особливості ЗБВ

Як правило, сходові східці з залізобетону доводиться бачити в багатоквартирних будинках. Крім типових споруд ЗБВ марші можуть являти собою складні конструкції на косоурах або у вигляді спіралі. Їх відрізняє чудова несуча здатність. Щоб надати щаблях ЗБВ декоративний вигляд, використовують різні види облицювання.

У більшості випадків встановлюють ЖБ марші паралельно зі зведенням стін.

Конструкція ЖБ сходів складається з наступних елементів:

  • опорна балка з бетону (у вигляді тятиви або косоура);
  • збірні ступені;
  • облицювання — в залежності від проекту.

Сходові конструкції ЖБ поділяються на збірні і монолітні. Якщо обрані збірні сходи, на місці зведення сходів монтують спеціальну форму. Коли плануються монолітні марші, пристрій опалубки. Опалубка сходів повинна бути досить жорсткою та міцною, щоб витримати вагу бетону. В іншому випадку сходи можуть повністю деформуватися.

Влаштування монолітної ЖБ сходи

Щоб після застигання залізобетонна сходи мала рівну поверхню, потрібна якісна опалубка. Частіше її виготовляють з струганих дощок, які зсередини зміцнюють листами гладкою фанери. Для запобігання протікання розчину і його найкращого затвердіння перед заливкою суміші дошки ретельно зволожують.

Простий спосіб економити

На наступному етапі установки ЖБ сходів проводять армування. Арматурними прутами зміцнюють несучі грані, їх зварюють між собою з’єднують або в’язальним дротом. Завдяки таким заходам залізобетонні марші набувають високу міцність. Щоб захистити куточки ступенів від сколів, їх покривають металевим куточком. За допомогою привареною до нього дроту його надійно фіксують бетонним розчином.

Порада:

Необхідно армувати всі частини сходів, під якими відсутня опора.

Сходові східці залізобетонні: всі «за» і «проти»

Один з найбільш значущих переваг, якими володіє залізобетонна сходи — висока міцність. Вона складається з марки бетону і того, наскільки щільно армовані марші. Інше перевагу — довговічність. Внутрішні сходові споруди з бетону можуть мати термін служби 50 і більше років. І ще один момент — порівняно доступна ціна матеріалів.

Зрозуміло, залізобетонні сходові східці мають і недоліки. Зокрема, недостатня естетичність. Для додання сходах декоративності використовують облицювання з дерева або плитки — це прийнятна ціна, і можливість вписати залізобетонні конструкції в будь-який інтер’єр. Інший мінус — тривалість монтажу. Використання сходи можливо через кілька днів після заливки розчину, тоді як граничну міцність бетон набере лише через місяць.

Залізобетонна драбина з’єднує в собі кілька важливих параметрів — прийнятна ціна, висока міцність і довговічність. Завдяки грамотно підібраної облицюванні вона може бути застосована в різному дизайні інтер’єру. Їй можна надавати найвигадливіші форми, але при цьому підвищується і складність монтажу. Залиште коментар і поділіться корисними порадами по установці і експлуатації бетонних сходів.

Добавлено в: Огради, паркани
© Зробимо разом - будівельний портал.