0

Будиночок для колодязя своїми руками

Більшість власників приватних будинків встановлюють колодязі не тільки в якості джерела води, але і для прикраси ландшафтного дизайну. Будиночок для колодязя з певним оформленням, що підходить до вашого двору і садиби, порадує не тільки мешканців житла, але і всіх гостей. До того ж дах над колодцом ніколи не буде зайвою — вона захистить воду від вітру, який постійно супроводжується різним сміттям.

Робимо будиночок для колодязя своїми руками

Не всі мають можливість і бажання спорудити подібну конструкцію своїми руками, тому завжди можна придбати готовий будиночок. Найчастіше вони продаються в розібраному вигляді, що полегшує доставку до мета. Конкретно на місці установки проводиться збірка по інструкції — процес складання нічим не відрізняється від гри в дитячий конструктор, з ним впорається навіть дитина. Однак варто враховувати, що готові конструкції мають досить високі ціни. Вони залежать від матеріалу, дизайну, розмірів. Тому якщо ви не маєте зайві гроші, то краще спорудити будиночок самостійно.

Які матеріали можуть бути потрібні?

Як правило, в будівництві будиночка для колодязя необхідні наступні матеріали:

 1. брус, циліндричні колоди;
 2. дерев’яні дошки;
 3. сайдинг-панелі (або шифер);
 4. ондулін;
 5. керамічна або бетонна плитка;
 6. натуральний або штучний камінь;
 7. металочерепиця;
 8. соединиящие і скріплюють елементи;
 9. інші будівельні матеріали.

Вибираючи матеріал, пам’ятайте про вже побудованих і оформлених об’єктах вашої земельної ділянки. Їх колірна гамма і стиль повинні перебувати в гармонії. Зазвичай на будівництво колодязного будиночка йдуть матеріали, які залишилися зайвими в процесі будівництва будинку або огорожі. Територію навколо колодязя всипають щебенем.

Брус та інше деревний матеріал вимагає спеціального обладнання для обробки:

 1. електричний лобзик;
 2. пила, ножівка;
 3. молоток або кувалда;
 4. обценьки;
 5. хрестові викрутки різного розміру (дриль, дюпели);
 6. рулетка;
 7. лопата.

Креслення самої простої конфігурації

Складіть і оформите найпростіший креслення бажаної конструкції або зверніться до будівельної літературі і скористайтеся заготовками. З ним простіше і зручніше займатися будівництвом.

1.Рама; 2. фронтони; 3. стійка; 4. коник для даху; 5. воріт; 6. обшивка фронтонів; 7. лівий схил даху; 8. правий схил даху.

Схема колодязя зсередини

Приклад з’єднання елементів

Зведення каркасу даху будиночка етапи робіт

Насамперед необхідно провести замір зовнішнього і внутрішнього кільця колодязя.

Потім з бруса перерізу приблизно 100 на 80 мм збирають підстава будиночка. Пам’ятайте, що відстань між паралельно розташованими сторонами повинна приблизно дорівнювати зовнішньому діаметру кільця.

Далі необхідно встановити дві вертикальні стійки, які повинні перебувати рівно посередині бічних підстав. Для забезпечення надійності їх кріплення бажано використовувати металеві куточки.

Стійки з’єднують колодами або брасками перерізу 50 на 50. Для кутів підстави роблять спеціальні врізи. Укріплені бруски служать кроквами.

Зводимо даху

Веретено для підйому води із колодязя роблять із бруска, розмір якого слід враховувати. Він повинен бути на 3-5 сантиметрів коротше відстані між вертикальними стійками.

Рівно по центру торців свердлять отвори, діаметр яких можна вибрати в діапазоні 1-3 сантиметри, а глибина — близько 5 див.

Потім на торці кладуть зверху отворів встановлюють пластини з металу, у яких вже повинні бути виконані точно такі ж отвори. Пластини кріпляться саморізами.

У ліву частину веретена вставляють металевий прут, довжина якого не повинна перевищувати 9 сантиметрів, а його кінець — 4 сантиметрів назовні.

Права сторона ворота оформляється ручним стартером.

В продуманому місці в стійках роблять спеціальні отвори для втулок. В них заводяться кінця ворота. Втулки змазують солідолом або інший мастилом.

В закінчення роботи на комірі закріплюють ланцюг з відром.

Ланцюг з відром закріплена на комірі

Простий спосіб економити

Нагорі встановлюють дошки, які служать для коником даху. Роблять решетування.

Остаточно робота завершується настилом шиферу, руберойду або металочерепиці.

Оформлення колодязного будиночка

Стандартна конструкція колодязного будиночка передбачає наявність двері, розмір якого повинен бути приблизно дорівнює 850 550 мм. Збивають двері із залишків від роботи з колодязем або іншими будівлями дачної ділянки, збиваючи її з дощок, з’єднаних 3-4 брусками. Між собою і брусками дошки кріпляться саморізами. По-уникнення перекосу дверей прибивають третій брус по діагоналі.

Безпосередньо сам будиночок, побудований з декоративних будівельних матеріалів, слід залишити відкритим. Іноді його обшивають шифером, металочерепицею, обкладають цеглою чи прикрашають іншим способом. Обов’язково обробіть всю деревину антисептиком, щоб збільшити термін її служби на пару років, а за тим покрийте лаком або фарбою. Бетонне кільце часто обкладають декоративним каменем. Незвично і красиво виглядає колодязь, оформлений підставку для відер або лавками.

Тепер для Вас не складе труднощів спорудити будиночок для колодязя. Ми розглянули один з найпростіших способів. Розібравшись в простій конструкції, Ви можете перейти до більш складним і хитромудрим споруд. Ідеї і натхнення можна черпати з фотографій і картинок в Інтернеті, а про те, як викопати колодязь своїми руками читайте у нас на сайті.

Фотографії оформлення колодязя

Будиночок для колодязя з бетонних кілець

Будиночок для колодязя зі зрубу

 

Цікавий варіант оформлення!

Кований колодязь

Закритий колодязь

Колодязь з віконцем

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 6

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 4

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 4

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 3

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 2

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 1

Робимо будиночок для колодязя з бетонних кілець крок 7

Відео — будиночок для колодязя своїми руками

Добавлено в: Ремонт
© Зробимо разом - будівельний портал.